Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az energiaitalokra miért...

Az energiaitalokra miért mondják, hogy egészségtelen?

Figyelt kérdés
Gondolom azért, mert cukros. De én cukormenteset fogyasztok. Akkor olyan, mintha kávét innék, nem? Nyilván a koffeinnel túlzásba esni sem túl egészséges, de akár napi 1-2 energiaitallal is a biztonságos szint alatt lennék. (nem is fogyasztok ennyit)

ápr. 18. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Mert függőséghez vezethet és mindenképpen vérnyomás növelő, holott épp azt kellene elkerülni.

Mellesleg, minden hasonló terméknél logikusan felmerül, hogy tartalmazhat olyan adalékot, ami ugyan nincs feltüntetve az összetevők között (és ezért a hatóság nem is vizsgálja !!), de egyértelműen elősegíti a függőség kialakulását.

ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

A túlzásba vitt édesítőszer is ugyan úgy káros.

A cukros energiaitaloknál egyértelműen a cukor ad egy hirtelen löketet, majd még fáradtabb leszel, mint előtte (vércukrot hirtelen emeli és hirtelen esik vissza).

Én is ittam sokáig a cukormenteset, terhesen szoktam le róla (napi 2-3 dobozzal is megittam), de sóvárogtam utána, nem adott annyit pluszban, mint egy jó kávé. Ami persze szintén káros.

Sógorom vesehomokot kapott napi 2 doboztól.

ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 budai_lány válasza:
58%
Nagyon magas a cukortartama és függőséget okozhat valamint a magas vérnyomással rendelkezők vérnyomását még feljebb emeli.
ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem iszom, és szakértő sem vagyok, de szerintem napi két doboz még nem káros, a "függőség" nem feltétlenül korlátlan mennyiséget jelent, a kávésok is megelégszenek átlag napi kettővel, nincs betiltva a forgalmazása, nincs benne semmi különös, tehát napi kettő még nem káros, főleg ha cukormentes. Az édesítőszerekkel ekkora mennyiségben szintén nincs probléma, legfeljebb ipari mennyiségben lenne káros, én is inkább a cukrost nevezném egészségtelennek, ami azért nem mérget, legfeljebb haszontalant jelent, egy dobozban lehet kb. 20-25 kockacukornyi, ami már a fogaknak sem tesz jót, ha ott marad. De persze én is inkább kávét vagy teát javaslok. Ezeket az energiaitalokat mindig valami macho-életérzéssel próbálják eladni, ami szintén nem tetszik (macho férfiként :)). Olyan reklámot még nem láttam, amiben mondjuk pincér viszi ki egy étteremben...
ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az energiaital a nevéből adódóan a magas energiatartalmára utal, igen, tehát cukor a lényege. Ha te cukormenteset iszol, akkor az nem lehet energiaital, mert nincs benne energia 😃 az egy energiaital-jellegű valami. Meg nem mondom... lehet rá szabad írni a dobozra, hogy energiaital, nincs előttem az élelmiszerkönyv ezen része, vagy nemtom mi szabályozza konkrétan ezt.


A koffeinnek vannak előnyös tulajdonságai amúgy. Wikipédia. Rám pl nagyon rossz hatással van. Erős szívdobogás érzés, meg nem tudok tőle elaludni 10+ órán keresztül se.

ápr. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!