Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért hat jobban a kávé ha...

Miért hat jobban a kávé ha feketén iszom?

Figyelt kérdés
Gondolom hamarabb felszívódik a koffein, de sokkal hatékonyabban is hat ezzel együtt. Ha tejjel iszom akkor nem érzek semmit.
2022. máj. 27. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Sokkal hatékonyabb ezzel együtt*
2022. máj. 27. 17:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az íze más, de hatása ugynaz. Placebo hatás miatt tűnik másnak.
2022. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor valszeg csak placebo, csak azert kerdeztem mert ha tejjel iszom simán bealszom, de most jobban érzem valamiért.
2022. máj. 27. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak hiszed, hogy úgy van.

Nekem pl olyan tapasztalatom van, hogy reggel mindegy, hogy kávét iszom, vagy teát, ha meleg a tea, ugyanúgy "felébreszt" mint a meleg kávé, a hideg kávénak meg nem érzem, hogy olyankor hatása lenne.

Pedig a koffein ugyanúgy benne van abban is.

2022. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

A nagyobb volumen és a zsír miatt valamivel lassulhat a felszívódás, de attól max. egy kicsit lassabban szívódik fel.


A koffeinfogyasztók viszont általában egyfajta "tűflasht" élnek át közvetlenül az elfogyasztás után, tehát az agy azonnal reagál a megszokott koffeines ital elfogyasztására. Ha nem a megszokott élményt (ízt) éled át, akkor ez a hatás nem jelenik meg. Maga a koffein csak később, akár csak fél óra után szívódik fel érdemben.


Én pl. kb. ugyanolyan gyakran iszom tejjel mint tej nélkül, mindkét ízt megszoktam, így a hatásában sem érzek különbséget.

2022. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Egy pohár langyos tejet szoktak ajánlani lefekvés előtt, hogy jobban aludjon az ember.

Ha ebből indulunk ki, akkor lényegében ellentétes hatása van a kávénak meg a tejnek.

2022. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!