Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért számít a koffein tartalo...

Miért számít a koffein tartalom manapság?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy minden ember egy kávé koffein tartalmán képes érvelni, amikor egy nem koffeines teával ugyan azt, vagy nagyobb hatást érhet el korán reggel felkelve. Hogyan lehet az, hogy így meg vannak feledkezve egyesek a cukorról? Miért nem gondolja senki azt, hogy igazából az dob fel, és nem a koffein? Miről maradtam le ezzel kapcsolatban? Kérem segítsetek. Megköszönném, ha valaki kifejtené a lényegi különbséget a vérnyomás emeltetése, és a sejtek cukorral való ellátása között, nem értem hogyan lehet a vérnyomás emeltetése feltűnőbb fontosságú. Ez is olyan dolog mint az Idiocracy című filmben az ,,elektrolitokat tartalmaz" szófordulat? Van-e a koffeinnek egyéb hatása például az agyra a placebó hatáson kívűl, és hogyan?

Lehetséges, hogy csak a szó használat ,,fel-dob" nem elég szűk értelmű, túl tág fogalom?



2022. ápr. 13. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne antalvali fele bulvárhíreket olvass hanem valódi tudomanyt.
2022. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát én bezabálhatok egy kiló kristálycukrot, a fejfájásom nem múlik el tőle. Koffeinfüggő vagyok, ha nem viszem be a megfelelő adagot, kb rosszul vagyok.


Ez kb olyan, mintha a kokain helyett akarnál vodkás gumicukrot kínálni, mondván hogy mindkettő élénkítő hatású.

2022. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideje édesítőszerrel iszom a kávét, egyáltalán nem hat kevésbé. A kávéban lévő koffein pedig sokkal gyorsabban fejti ki a hatását, mint a teában lévő, és a mennyiség sem egyértelmű, a kávéban szerintem több van. Már ittam teát, és szabályszerűen készítettem el...
2022. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ittam már keserűn is, valaki rendszeresen, és ugyanúgy hat a koffein.
2022. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! köszönöm szépen a válaszokat!

Tehát valahogyan hat, ez érthető, de hiába ver tőle jobban a szívem, ugyan úgy bealszom a cukormentes kávétól. Egy nagyobb adag limonádé, vagy tea elfogyasztása után meg nem igazán tudok aludni vérnyomás ide vagy oda.

Itt felvetette valaki az ötletét egy adag cukormentes kávé kipróbálásának.

Volt alkalmam kipróbálni, és nem volt hatékonyabb mint egy nagy bögre tea, vagy limonádé sok cukorral.

Ezen kívűl lényegesen több cukrot szoktam tenni a teámba, vagy limonádémba a kávémhoz képest, vagyis nem vonhatok le következtetést.

Még ezen kívűl sok energiaitalban a cukor értéke magas, ami esetleg egy nyom lehet, de következtetést ebből sem igazán lehetne levonni, mivel ezen energiaitalok koffeint is tartalmaznak.

2022. máj. 13. 12:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!