Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem gyakoribbak a sós...

Miért nem gyakoribbak a sós italok?

Figyelt kérdés
Én egyetlen egyet ismerek lényegében, a görög Ayran ivó joghurtot. Milyen més sós ital van? És az hagyján hogy nincsen, de ilyen alapon a cukros italok tök fölöslegesek, abból meg ezerszám van, sőt minden ami nem víz, az szinte cukros. Miért nincsen pár sós ital is?

2022. jan. 26. 14:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Óvodás szintű kérdés, kb "Miért halnak szomja a tengeren az emberek, mikor ott a sok víz körülöttük?" Azért mert sós!

A sós víz kiszárit, nem jó víz pótlásra.

2022. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pl gyógyvizek, amelyek sósak. Nem a szomjoltás a céljuk. Itt van néhány magasabb sótartalmú gyógyvíz:

Ásványianyag-tartalom több mint 1500 mg/L Balfi, Mohai, Borsodi és Salvus (Alkáli gyógyvizek), Ferenc József, Hunyadi János, Mira, Parádi (keserűsós és glaubersós gyógyvizek),

2022. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"A modern emberek nagy része így is túl sok sót fogyaszt, semmi szükség rá hogy még az italok is sósak legyenek."


Miért, cukrot nem??? Ez így nem kielégítő válasz!


"Plusz szerintem elég kicsi rá a fogyasztói igény."


Na de kb 10000-szeres a különbség? Mert cukros italból konkrétan 10000 féle van, sósból meg én egyeteln egyet tudok.

2022. jan. 27. 15:12
 24/31 A kérdező kommentje:

"A sós víz kiszárit, nem jó víz pótlásra."


Nem vízről beszéltem. Ott az Ayran yoghurt, imádom, és nem szárít ki, nem döglök bele. És egyébként meg a sok cukros lé az jó?

2022. jan. 27. 15:13
 25/31 A kérdező kommentje:

"Tudniillik, az ital ugyanis szomjoltásra való."


És az étel meg az éhség csillapítására? Akko rmiért van a sok csoki, snack, gumicukor, és anyámkínja??? Nem túl meggyőző érv.

2022. jan. 27. 15:15
 26/31 A kérdező kommentje:
JA és az alkoholokról nem is beszéltem, azok is szomjoltásra valók??? Gondolkodj, mielőtt leírsz valami egetverő hülyeséget érvelés gyanánt.
2022. jan. 27. 15:16
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Te most komolyan itt pukkadgatsz, hogy az emberek jobban szeretik a cukros szrokat a sósitalaid helyett? Sok embernek van elég esze ahhoz, hogy ésszel isznak üdítőt, mert van olyan, hogy jól esik, de te ezt képtelen vagy megérteni :D Már el lett magyarázva, hogy nem rosszak ezek a "szemetek", ha nem viszed túlzásba és ledolgozod, de úgy tűnik, hogy te nem vagy képes megérteni, hogy az embereknek más igényeik vannak.
2022. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan azért írtad ki a kérdést, hogy utána beleköthess minden válaszba? :D

Igyál tengervizet aztán kész, senki nem tiltja.

2022. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
90%
De ha már itt tartunk levegőt se vegyünk, mert tele van mérgező gázokkal.
2022. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%

Na a pofádból lehet visszavenni.

Egyébként képzeld, a cukros üdítő képes oltani a szomjat. A sós nem. Ennyi.

Az étel meg igen, éhségre való. Mi másra lenne? A csoki, chips az nem rendes étel, hanem nasi. Ahogy a sós szaraid is. Nassolnivalóból sincs annyi, mint rendes kajából.

2022. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!