Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem gyakoribbak a sós...

Miért nem gyakoribbak a sós italok?

Figyelt kérdés
Én egyetlen egyet ismerek lényegében, a görög Ayran ivó joghurtot. Milyen més sós ital van? És az hagyján hogy nincsen, de ilyen alapon a cukros italok tök fölöslegesek, abból meg ezerszám van, sőt minden ami nem víz, az szinte cukros. Miért nincsen pár sós ital is?

2022. jan. 26. 14:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem azért, mert a szervezeted sóbevitelét nem ital formájában szeretnéd pótolni. Az ételeket megsózod, a feldolgozott élelmiszerek alapból sósak, képzeld ha még az italok is sósak lennének.


Ez persze nem legitimálja a cukros italokat, csak felvetettem.

2022. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

A modern emberek nagy része így is túl sok sót fogyaszt, semmi szükség rá hogy még az italok is sósak legyenek.

Plusz szerintem elég kicsi rá a fogyasztói igény.

2022. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de miért is feleslegesek a cukros italok? Mert TE nem szereted őket és ezt kijelentetted?

Hát ez baromira nem így működik.

Mellesleg egyrészt a rendes étkezésre (tehát nem desszertként, nasiként fogyasztott) szánt ételekben van só, nem tesz jót a szervezetnek, ha még sósat is iszol. Másodszorra pedig a só fokozza a szomjúságot és hamarabb száradhatsz is ki így. Akkor meg miért gyártanának ilyen üdítőket halomszámra?

Amúgy a paradicsomlevek közt is van, ami sós.

2022. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Paradicsomlé sóval, borssal az igazi.
2022. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért, mert nincs rájuk akkora igény jelenleg. Hidd el, ha akkora igény lenne, akkor már rengeteg üzenetet kaptak volna bizonyos gyártók, és gyártanának több sós italt, de mivel nincs rá akkora igény, így nem gyártanak. Az, meg hogy "felesleges" a cukros üdítő, nem tudom hova tenni. Ezzel az erővel a gyorskaják is feleslegesek, a chipsek, a kenyérlángos, stb. Abba meg nem megyek bele mélyen, hogy a túlzott sófogyasztás mennyire nem jó, ha érdekel, akkor utánaolvasol.
2022. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
23%
Azért feleslegesek a cukros italok, mert abszolut nincs rá szüksége a szervezetnek. Semmi hasznuk, pont olyan ártalmasak, mint az alkohol, vagy a cigaretta.
2022. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Köszönjük mindent tudok kapitàny. Nàluk inkàbb nem iszok vizet.
2022. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Mert szomjas leszel tőlük
2022. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
@6: Azért megnézném, hogy napi 1L üdítő tesz tönkre hamarabb 10 év alatt, vagy napi 1L vodka, ha ugyanaz :D Az tény, hogy az üdítőben lévő cukrok nem épp a legjobbak, de akkor is könnyű energiához jutsz, na meg finom is, tehát kétlem, hogy feleslegesek lennének. Persze ésszel kell fogyasztani mindent, és nem lesz baj.
2022. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
16%
Túlzás nélkül kimondhatjuk, hogy az alkohol, cigaretta, energiaitalok, cukrositalok felesleges egészségségkárosító szemetek. És persze környezetkárosító, konzumidíotizmus, értelmetlen túlfogyasztás.
2022. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!