Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Törvény szerint kiadhatják a...

Törvény szerint kiadhatják a 18 év alattiaknak az energiaitalt?

Figyelt kérdés
16 vagyok, kevésszer iszok, csak most vettem volna viszont az eladós azt mondta hogy nem adhatja ki 18 év alattiaknak az energiaitalt. Én fiatalabbnak nézek ki a koromnál, és mégis, eddig mindig tudtam venni más eladóknál (ugyan ebben a boltban) pedig azért tényleg szoktak vele szivatni a haverjaim hogy 13-4-nek nézek ki (nem vagyok annyira magas, lehet azért). És ezt eléggé furcsáltam, eddig sosem volt ilyen, és azt is olvastam hogy elvileg kiadhatja, szóval nem értem most, hogy megváltozott ez a törvény, vagy csak az eladós nézett fiatalabbnak és ezért nem akarta eladni nekem🧐

2021. máj. 22. 19:37
1 2
 11/11 Trevor. ***** válasza:
100%

[link]


Elvileg ez a legfrissebb és nem szerepel ezzel kapcsolatos jogszabály benne. De még ha igaz is lenne, akkor ennyi erővel kávét se lehetne venni 14 éves kor alatt és mint fentebb írtam, nem létezne italautomata, ami energiaitalt (is) árul.

2021. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!