Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kávéport miért kell hűtőbe rakni?

Kávéport miért kell hűtőbe rakni?

Figyelt kérdés

Ilyenről még sose hallottam, nálunk is csak simán a konyhaszekrényben van egy fém dobozban, soha semmi baja nem volt!

Aztán ma vettem a boltban egy csomag Lavazza Il Mattino őrölt kávét, és rá van írva: "Felbontás után tárolja hűtőszekrényben, légmentesen záródó, fényt át nem eresztő tárolóban."

Miért kell hűtőbe rakni, mi baja lehet?



2021. ápr. 27. 23:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

"Ne tároljuk nedves helyenAz előbbiekből következik, hogy nem szabad nyirkos helyen tárolni, nedvességtől távol kell tartani. Hűtőben egyáltalán nem javasolt a tárolása, hiszen, amikor kivesszük, a hőmérsékletkülönbség miatt be fog párásodni, a kávészemek pedig magukba fogják szívni a nedvességet, ami megint csak minőségromláshoz vezet."


[link]

2021. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még nem bontottam fel, mert még van bőven a másikból is. Az eredeti csomagoláson nincs magyar szöveg, rajta egy külön fehér címkén van, azon írják! Az eredeti csomagoláson amúgy tényleg fel vannak tüntetve különleges ízvariációk, közülük a "Fruits Secs" van kiemelve, gondolom akkor ez az!

Ok, hogy valamilyen gyümölcsös, viszont az élelmiszerek elvileg por formában szinte akármeddig elállnak, nem?

Mondjuk eddig bele se gondoltam kifejezetten a kávéról, de a páralecsapódás tényleg reális, és így máris kizárja a hűtő ötletét, csak hát azért nem árt tudni az ilyesmit, hogy milyen indok lehet rá! 😕

2021. ápr. 28. 22:44
 13/14 A kérdező kommentje:
Na, ma mégis felbontottam kíváncsiságból, főztem belőle, semmi extrát nem éreztem rajta, átlagos kávé, finom!
2021. ápr. 29. 18:44
 14/14 anonim ***** válasza:
70%
Na hát akkor igya meg kend a fekete levest!
2021. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!