Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy szereted a kakót inni?

Hogy szereted a kakót inni?

Figyelt kérdés
Elkevered a kakaót a tejben, vagy a tej tetejére szórod a port és úgy iszod?

2020. dec. 15. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem instant, hanem főzőkakaóval csinálom. Először elkeverek 1 tk kakaót 2 tk cukorral, öntök rá egy kis tejet, azzal is összekeverem. Berakom a mikróba, fölforralom. Utána több tejet öntök hozzá, folyamatosan elkeverve. Ha meleg kakaót szeretnék, akkor visszarakom a mikróba még egy percre.
2020. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
83%

én elszoktam keverni a kakaót miután a tejet megmelegítettem.

De volt már olyan is,hogy szárazon "ittam" a kakaót de volt,hogy kakaó nélkül ittam a tejet.

2020. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
A tejbe szórom.:)
2020. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

1. összetöröm az édesítőszert (különben egyben marad és az utolsó korttyal nyelem le grrr)

2. tejpor

3. kakaó + instant kávépor

4. fahéj, kardamom, néha egyéb fűszerek

5. mindezt összekeverem

6. forró vizet rá! De csak keveset!

7. Tejszínt rá.

8. Tejet rá.

Tudom, kész rituálé, de csemegeként iszom.

2020. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Kakaópor(4 teáskanál)

Kis forró víz

Elkeverem

Meleg Tej

Tejszínhab

Fahéj.

2020. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, csak azért érdekel ez a kérdés, mert én sosem keverem el a tejben a kakaót, mindig a tej tetején hagyom, és ez a családtagjaim szerint igencsak furcsa szokás, és érdekelt, hátha találok egy sorstársat, aki hasonló módon fogyasztja az italt.
2020. dec. 15. 21:31
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Szintén főzőkakaó. Egy fél deci forró tejjel elkeverem aztán felöntöm hideg tejjel, én jéghidegen szeretem. Nem láttam még senkit a te módszereddel csinálni, de a környezetemben olyan sincs, aki hidegen szeretné :D
2020. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Holland kakaópor és ragadós barnacukor keverékére pár ek. meleg tejet teszek, és csomómentesre keverem. Felöntöm hideg tejjel, elkeverem, és beleszórok egy marék pillecukrot. Ezt megmikrózom, és mire a kakaó meleg, beleolvad a cukor.
2020. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Kövezzetek meg, de én vízzel iszom, semmit nem teszek hozzá. A Holland kakónak nagyon szeretem az enyhén keserű ízét.
2020. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Egészen meghatódtam, hogy ennyienb válaszoltatok a kérdésemre. Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon fontos téma, nem lehet tabuként kezelni. Bíztassatok mindenkit, hogy vállalják bátran, hogy isszák a kakaót, kövessétek példámat. Puszipuszi
2020. dec. 18. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!