Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kinek mit jelent a kávé, mint...

Kinek mit jelent a kávé, mint ital, mint rituálé?

Figyelt kérdés
Megiszol párat, hogy jobban mennyen a nap típus vagy. Vagy aki szereti keresi a különlegességeket, szeret beülni kávézni egyet. Vagy az a típus vagy, aki szereti a kávét a körülötte lengő mindenfélét írásokat róla, recepteket vele, régi kávés relikviákat gyűjtesz, mert mindened a kávé.

2020. szept. 21. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kávé nekem az életet, a kreativitást, a flow-t jelenti. De ez nem egyenlő azzal, hogy nyakra-főre iszom. Napi kettő, a megfelelő időben, és életben tart. Régebben feketén ittam, de most a gyomrom miatt natúr mandulatejjel. Szeretem az extra kávékat is, de nagyon ritkán iszom olyat.
2020. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jobban menjen a nap + szivesen beulok egy jo kavet is meginni. Relikviakat nem gyujtok, a kacatokat nem szeretem, de ha egy erdekes kaves cikket, receptet stb talalok, azt elolvasom :D
2020. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem szeretem a kávét, így sosem iszom.
2020. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Számomra öt perc tökéletes nyugalmat jelent, tejesen kikapcsol az agyam amíg elkortyolgatom. Meg persze praktikus oka is van annak, hogy iszom, összeszedettebb vagyok a munkában, jobb kedvvel indul a napom tőle.
2020. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Nem tudom ezzel hányan vannak így, de nekem álmosság ellen nem igazán szokott hatni.

Attól függetlenül van, hogy még átjön valamelyik barátom este 6-kor is akár, de kávézni kell! Anélkül nincs meg az az életérzés beszélgetés közben. 😂

2020. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettő között. Nemcsak bedobom, mert anélkül nem indul a nap, de nem is egy különös rituálé.

A különböző tejes, tejhabos kávékat szeretem, nyugodtan üldögélve meginni, az íze miatt. Simán kibírom a reggeli kávé nélkül, nem is iszom mindennap, mert nem a koffein miatt iszom.

De a nagyon különlegeseket nem szeretem, mert általában nem jó az ízük.

2020. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A reggeli kávé a kedvencem. Végtelen csend és nyugalom árasztja el a konyhát, ilyenkor úgy érzem, egyedül vagyok a világon, aztán indulhat az egész napos zsongás, rohanás.


Még gyakran iszom kávét délután, aztán szunyókálok 20-30 percet. Ilyenkor a koffein hatására éberen, tudatosan álmodok, és energiával telve ébredek, ami nagyon jó érzés.

2020. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Rendszertelenül fogyasztok kávét. Nincs benne a napi rutinban, de néha jól esik meginni itthon egy csészével. Ezen kívül szeretek kávézókban is meginni időnként 1-1 kávét. Teljesen hangulatfüggő, van amikor feketén, vagy tejjel. Presszókávé vagy hosszú, mindenre nyitott vagyok
2020. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem csendben, békességben elszürcsölni a kávémat. Nem keresem a különlegességeket, mindig a megszokottat iszom, és csakis frissen főzöttet. Ha marad, kiöntöm. 28 éve nem dohányzom, de azelőtt el se tudtam képzelni a kávét cigi nélkül.
2020. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mr.Q77 ***** válasza:

Rendszeres kv fogyasztó vagyok (E.S.E Pod) napi 3 néha 4 espresso kis tejjel (esetleg reggel cappuccino) de én csak ételfogyasztással tudom összekötni, tehát ez a lezárása az étkezéseknek (reggeli/ebéd/vacsora esetleg uzsonna)


Magában éhgyomorra nem szoktam inni nem kívánom.

2020. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!