Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Felbontott mandulaital megromo...

Felbontott mandulaital megromolhatott, ha 2 napig nem volt hűtőben, csak hűvös helyen?

Figyelt kérdés
Ma már kicsikét fura íze volt...
2020. szept. 7. 10:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyarországi dm-ben van 250 ml-es kiszerelés is. Lehet bioboltban is van. Nyilván drágább mondjuk. Nézz körül, hátha kapni valahol.
2020. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Vmi más biztosan van más lehetőség.
2020. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Mielőtt elindultok valahova igyál látványosan tejet, aztán úgyis meghajt. Ha már a 3. programot teszed tönkre és mondod, hogy a tejtől van, akkor talán elhiszi. Orvoshoz kell vele menni. Amúgy lehet kapni ilyen cseppeket, amit a laktózérzékenynek találtak ki. Barátnőm azt használja, persze nem eszi kétpofára a tejtermékeket, de egy joghurtos sali öntetet jobban bír, mint nélküle.
2020. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Az is számít, hogy a tejre vagy a tejfehérjére érzékeny az ember (utóbbi a laktóz). Ha a tejre, akkor csak növényi tejet fogyaszthat, ha a laktózra, akkor nem muszáj növényi tejnek lennie, jöhetnek ritkán a laktózcseppek vagy tabletta, egyébként meg laktózmentes tejtermékek. Illetve az intolerancia mértéke is tök fontos, előfordulhat, hogy direktbe fogyasztva nem viseled el, de kajába, sütibe főzve/sütve nincs gond a tejtermékekkel.
2020. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Annyit erdemes tudni, 4es vagyok asszem (aki kerdezett h mi anyud baja), hogy pl ahogy nalam sem, ugy vannak olyan esetek, mikor a laktoz/tej/tejfeherje/f.om tudja erzekenyseg nem mutahato ki. Ez a laktozerzekenyek kb 5%-anal fordul elo. Nalam irritabilis belszindroma, azaz vekonybel gyulladas okozza az erzekenyseget. A gyulladas nehany nem egybefuggo teruleten helyezkedik es pont a laktaz enzimeimez blokkolja, amik a tej lebontasaert felelosek.

Szoval ha nem mutatja ki neked (v masnak) a teszt sem, erre is lehet gondolni.

Ezt orvos kizarolag tunetekbol allapitja meg, mivel sem az endoszkopia nem er fel odaig, kolonoszkopia meg nem er le odaig, hogy lehessen latni. (Lenyelős kamerat meg fel sem ajanlottak sztkban, majd megyek maganba, vagy esetleg altatasos vekonybeltukrozesre, ahol tovabb nyulnak mint endoszkopian).

Probiotikum kurakkal lehet kezelni de nem oldja meg sajnos orokre rossz esetben. En mar 3adik eve szenvedek ettol, es kb ez utso evben sikerult osszeszedni h ez a baj es lassan majd meg nalam is csak folyamatban van a tobbi vizsgalat, mutet. Mar mindenallergiara, minden sz.ra leteszteltek s makk egeszseges vagyok, szvl sokmindenen atmentem sajnos. Maganklinika lesz a kovetkezo, ahol erdemben es gyorsan segiteni is tudnak, meg mostanra mar csak az maradt hatra.

2020. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

De ezek a növényi tejek finomak is.


Semmilyen tejterméket nem tudok megenni, sajtot sem... Pont ezért nem is szeretem...


Nagyon kevéstől is rosszul vagyok.

2020. szept. 8. 14:04
 17/28 anonim ***** válasza:

Akkor esélyes, hogy kimutatható az érzékenységed. Egy barátnőm akár egy falat üres gófritésztától is kif.ta a belét, és nála ki volt mutatható :D Szóval akkor anyád nélkül is nyugodtan menj be a lakhelyed szerinti SZTK-ba, kérj időpontot a gasztroenteorológiára, kb 5 hónap múlvára adnak is, akkor bemész, elmondod a bajod, pár hónapra rá adnak időpontot vizsgálatra is (bár ha mákod van az első időpontodon már megvizsgálnak), annyi, hogy nem lehet előtte enni-inni és itatnak veled tejfehérjét meg ilyesmit, 2 kis dolgot, azt egy készülékkel lemérik, 1 órán belül többször, hogy milyen emnnyiségben lélegzed ki, ha túl nagy az érték érzékeny vagy és ennyi. Semmi fájdalmas nincs benne kb (ha csak nemvagy érzékeny és rottyantod szét magad), szvl sztem megéri (azt a pár óra hasfájást is), főleg h egyáltalán megtudd, hogy mi a bajod. És akkor már anyád orra alá is nyomhatod a papírt és megmutatkozhat újra bégre, hogy "nahát mégsincs igaza bármiben bárkinek csak azért mert felnőtt vagy megszült téged" :D

Sajnos a szülőket is nevelni kell néha.

2020. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Én is felnőtt vagyok! Hát őt nem lehet, nagyon durva, figyeltet, kutat stb.


Akkor lehet jobban járok magánklinikán, ha ennyit kell várni.


De igazából, már eddig is muszájból nem ettem. Mióta figyelek rá, nem vagyok rosszul... A növényi dolgok meg finomak...


De ma is vettem egy kávét, elkezdtek gúnyolódni, miért nem jó az itthoni sima tej....


Fel nem fogja... Eszek egy szelet sajtot, vagy egy gombóc fagyit és mehetek fosni...

2020. szept. 8. 15:29
 19/28 anonim ***** válasza:
49%
Tegyél a tejbe hashajtót, aztán meg érezheti mi a te problémád.
2020. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Egyszerűen őrült, ordibál, őrjöng, 40-szsr benyit, ha nem eszek meg neki valami tejeset és nem vagyok ott 4mp-en belül. Az tök mindegy, hogy éhe svagy-e, kéred-e, ha megcsinláta kötelező vagy megbolondul és őrjöng.


Palacsinta... A másik heppje a romlott kaja, tejtermékeket 80 %-ban megromlasztja, de nyáron a húst is... Pogácsába 3 hete hűtőben rohasztott sajt kell, ami oenészes, úgy a legjobb...


Nem fogja fel... Az öcsém is gúnyolódik...


Minek egyek meg valamit KÖTELEZŐEN, ha hasmenésem lesz utána? Már be van zavarodva...


Ő bezzeg nyammog egész nap egyetlen egy szelet kenyeret, meg kb. 2 dl folyadékot, de az ok. Majd a veséje is tönkremegy...


Már apámnak szid!

2020. szept. 8. 19:17
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!