Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a károsabb a káve vagy...

Melyik a károsabb a káve vagy az energia ital?

Figyelt kérdés

Mindig mondják a felnőttek, hogy ne igyatok energia italt, merthogy bajaink lesznek tőle, de azt nem értem, hogy mi benne a káros

Kevesebb koffein van benne, mint a kávéba és a legtöbbikbe különböző vitaminok és ásványi anyagok

Igaz, hallottam azt is, hogy a kávé meghosszabítja az életet, de mi benne a jobb?



2020. jún. 25. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Kávé értagito vannak benne szerves hadznos anyagok . Eital műcukros aromas szines vizes vegyszer plusz koffein adalékkal .
2020. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a kávé sokkal jobban kikezdi az ember epéjét és gyomrát a keserűsége és a savassága miatt. Ezen kívül, mivel pörkölt, rákkeltő hatású. Nagyobb függőséget is okozhat, mert hatással van az anyagcserére (mint minden keserű étel-ital), és előfordulhat, hogy kávé nélkül már nincs is széklet.


Az energiaitalnak meg az a veszélye, hogy üdítőként, szomjoltónak próbálja használni az ember, és nem veszi észre, hogy még jobban kiszárad tőle.


A koffein azért nem jó, mert stresszt generál a szervezetben, ami miatt a mellékvese kortizol termelésbe kezd, pedig igazából nincs szükségünk tuningra, nem vívunk élet-halál harcot, ami miatt ilyen szinten pörögnünk kellene.

2020. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Egy energiaital durván ugyanannyi koffeint tartalmaz, mint egy csésze átlagos kávé. Egy 250ml-es energiaitalban 80mg koffein van.


Én azt gondolom, hogy mértékkel fogyasztva (heti 1-2) egyik sem káros, napi szinten egyiket sem ajánlanám. Ha mondjuk cukor és tej nélkül iszod a kávét, az kevésbé káros mint az energiaital, de ha ugyanúgy cukorral, akkor nincsen lényegi különbség.


A koffeinnel az a baj ha elkezd rászokni az ember. Ezért nem ajánlom egyiknek sem a rendszeres fogyasztását, mert ugyanazokat a problémákat okozhatja. Ha már naponta fogyasztod ezeket az italokat, akkor a koffeintoleranciád jelentősen megnövekszik, tehát egyre többet fogsz majd inni, hogy ugyanazt a hatást elérd. És ez nyilván egyre rosszabb lesz.


Tehát azt mondom hogy mondjuk heti 1-2 mondjuk rekreációs céllal, vagy nagy ritkán olyan helyzetben hogy keveset tudtál aludni és vizsgád lesz stb akkor elmegy. De ha már a napi rutinod részévé válik akármelyik, az már számomra sok.

2020. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Kávé rosszabb, csak azt nem menő szidni.
2020. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4: mitől rosszabb a kávé? Erre kíváncsi vagyok.


Az energiaitallal az a baj, amit előttem is leírtak. Cukros és folyadék helyett isszák a népek nulla fogyasztási kultúrával.


A kávét viszont te édesíted azzal, amivel akarod. Tej helyett, amennyiben elhiszed, hogy napi 0,5-1 deci tejtöl bajod lesz, tehetsz növényi "tejeket" is bele.


Saját tapasztalatom az, hogy nem vagyok koffeinfüggő. Inkább kávéfüggő. Én az íze miatt iszom. Ha nincs nekem megfelelő kávé, akkor nem is iszom. Rengeteg fajta kávé van, több vagy kevesebb csersav tartalommal, alacsonyabb koffein tartalommal. "Koffeinmentes" is van. Na de minek neked koffein? Gondolom fiatal vagy. Feküdj le időben, egyél több zöldséget és bírni fogod a strapát. Ja, ha kávét iszol, annak azért az ember megadja a módját, én legalábbis. Leül, lassan elszürcsöli, van egy kis nyugalom míg ezt teszi, nem pedig egy dobozból menet közben a moziba rohanva vedeli.

2020. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A kávénak már kultúrája van. Környezetemben sokan függők, napi 4 pohárral benyomnak. Energiaitalt pedig a fiatalok ha kell ha nem. Pedig mindkettőből napi egy elég lenne.

Mindkettő káros ugyanannyira.

2020. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
59%
Ezt komolyan kérdezted kérdezö? A kávéban rengeteg hasznos anyag van, jót tesz a szervezetnek, van benne igaz koffein, de attól éberebb leszel. Az energia italba kb 5 kávé erejét sürítik, aminek túlzott fogyasztása komoly károkat okozhat rövid idön belül nem beszélve a cukorról ami benne van.
2020. jún. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van cukormentes is. És 1 kávényi kb egy energiaital. A butaság határtalan. Az energiaitalt nekem olyan ismerősöm szidja aki napi 4-5 kávét iszik, 1 teát, meg kb mindhez kekszet vagy sütikét.

Én meg megiszom a napi 1 cukormentes energiaitalom, és ő sápítozik ezen :D

2020. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

#7 Elég nagy baromságokat írsz. 5 kávé erejét, mi? :D


Egy kávé koffeintartalma, persze fajtától is függ de nagyjából 60-110 mg között van. Egy doboz energiaital koffeintartalma 80 mg. Tehát durván ugyanannyi.

2020. jún. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kávé az egészségesebb
2020. jún. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!