Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Minden 100%-os narancslében...

Minden 100%-os narancslében ugyanannyi c-vitamin van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert vannak olyanok ahol fel van tüntetve az összetevők alatt hogy 100 ml-ben mennyi c-vitamin van és hogy az mennyi százaléka az NRV-nek (a szükséges napi bevitelnek), másokon pl. a Lidlisen meg nincsen.

#narancslé #C-vitamin #NRV #narancs dzsúz
2020. jan. 18. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak közelítőleg. De amúgy nem kell ennyire figyelni az NRV-re, mert a C vitamint úgysem lehet túladagolni.
2020. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még 2 friss narancsban sincs egyforma C vitamin tartalom.
2020. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert narancsonként is változik.
2020. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem azon aggódom hogy túl sok c-vitamint viszek a szervezetembe, hanem azon hogy azokban a narancslevekben amiknek a dobozán nincs feltüntetve, nincs c-vitamin, vagy nagyon kevés van (sokkal kevesebb mint ahol fel van tüntetve).
2020. jan. 18. 13:33
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A 100%-os narancslének muszáj annak lennie, tudtommal hozzáadott cukor se lehet benne. Úgyhogy biztos van benne C-vitamin is! Én a Sparos S-Budget 100% narancslevet veszem.
2020. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne a dobozos narancsléből akard biztosítani a vitaminszükségletedet, hanem friss zöldségből-gyümölcsből, esetleg pluszban tablettából.
2020. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 remetdol válasza:
100%
A 100% nem a C vitamin tartalmára vonatkozik. A sűrítményből visszahigított hőkezelt narancslé is 100%-osnak minősül, de nincs annyi vitamin benne mint a friss narancslében!
2020. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok benne, hogy a 100% nem vitamin tartalom.

Amivel nem vagyok tisztában az az hogy jobbak e azok a narancslevek amik feltüntetik a vitamintartalmat, vagy teljesen mindegy milyet veszek.

2020. jan. 18. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Én azt csinálom, hogy eszek narancsot, amennyi jól esik és veszek az étkezésem mellé vitamin pezsgőtaplettát. Lehet külön C vitamint is kapni, vagy multivitamin tablettákat.

Ezekben pontosan feltüntetik, hogy melyikből mennyi van benne.

A vitamint teljesen mindegy, hogy gyümölcsből, vagy tablettából fedezed.

Ez csak a reklámok átverése, hogy természetes eredetűnek írják le némely vitamint, míg másokat nem. A vitamin egy molekula és az akkor is pont ugyanolyan akár narancsból származik, akár oszlásnak indult halak teteméből. Mert ugye ez utóbbi is létező dolog.

2020. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most nem azért de a hőkezelés alatt nem bomlik el a c vitamin? Úgy emlékszem hogy 60 fok felett alig marad.
2020. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!