Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ti ismeritek a vörös teát?

Ti ismeritek a vörös teát?

Figyelt kérdés
Voltam vendégségben, és ott kérdezték, hogy kérek-e vörös teát. Akkor hallottam először erről a fajta teáról, de aztán rájöttem, hogy ismerem, a rooibos tea másnéven, de így még nem hallottam, hogy vörös tea. Eddig csak a feketét és a zöldet ismertem.

2019. dec. 7. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem, s minden nap iszom is.
2019. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rooibos tea. Vörös afrikai fokföldi rekettye. Minden nap iszok egy bögrèvel.
2019. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is szoktam néha inni, de azt nem tudtam, hogy úgy is hívják, hogy vörös tea.
2019. dec. 8. 11:34
 4/4 anonim válasza:
74%
Rooibos tea, de téves a vörös tea elnevezés. Vörös teának a kínaiak nevezik a fekete teát. Mi fekete teának hívjuk, ők vörösnek. Amit mi vörösnek hívunk azt pedig senki más nem hívja vörösnek, hanem Rooibosnak. Rooibos egyébként "vörös bokrot" jelent afrikaans nyelven, szóval ez áll legközelebb az igazsághoz. Van itt kavarodás :D
2019. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!