Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Konkrétan a Redbull miért...

Konkrétan a Redbull miért káros az egészségre? TÖBB KÉRDÉS IS VAN

Figyelt kérdés

Összetevők szempontjából; miért káros egy RedBull classic?


A taurin miért lett egészségtelenek híresztelve amikor nem az?


Koffein szempontjából egy átlagos szervezet nem lesz tőle túladagolva. Cukor, édesítőszer, hát könyörgöm milyen üditőben nincsen? aromák; ez is van mindenben.

Miért káros az energiaital? Annyi kamu cikket olvastam evvel kapcsolatosan és kevés hiteles forrást találtam.


2019. okt. 12. 22:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Annyi kamu cikket olvastam evvel kapcsolatosan és kevés hiteles forrást találtam.


Olyan cikkeket gondoltam a hiteles alatt, ami nem propaganda és nem azért születtek meg,hogy az adót betudják vezetni a taurinra.


Tehát nem az a kiindulásipontom,hogy azok a cikkek kamuk amik egészségtelennek írják le és csak az a megfelelő ami az én elő elvárásomnak megfelelne.

2019. okt. 12. 22:27
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Az üditő sem tesz jót a szervezetnek.

Az energiaital koffeintartalma meg pláne. Főleg hogy sokat kb vedelik.

2019. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem az. Kb. fele annyi koffein van benne, mint egy erős fekete kávéban
2019. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Nincsen taurin a magyar energiaitalokban. Ezekben ami van az a koffein, cukor, meg egyéb összetevők, vitaminok amelyek nagyrészt egészségre ártalmatlanok.


A koffeinnel sincsen baj ilyen kis mennyiségben. A gond ott kezdődik ha valaki mondjuk minden nap iszik, mert akkor rászokik a szervezete, és egy idő után már nem tud meglenni a koffein nélkül. Vagy éppen elkezd napi több dobozzal is fogyasztani. És ez azért már bőven káros a cukor/édesítőszer tartalom miatt.


A cukor/édesítőszer az amivel valójában a legnagyobb baj van. De itt is igaz ami minden "egészségtelen" ételre, italra, hogy a mérték a fontos. Heti 1 doboz energiaitaltól senkinek nem lesz hosszú távon problémája. Ha ennél jelentősen nagyobb a mennyiség amit fogyaszt valaki, abból viszont igencsak lehetnek gondok.

2019. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Valójában nem egészségtelenebbek bármelyik üdítőnél. Olyanok mint egy enyhénkoffeines ízesített áványvíz.
2019. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
egy időben rá voltam kapva, elég szép mellékhatásokat okozott
2019. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
*egyébként a fogyasztás mértéke nem mindegy, én pl napi 4 dobozzal képes voltam meginni
2019. okt. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 lencsefőzelék ***** válasza:
95%

Már F. is énekelt róla néhány évvel ezelőtt:

https://www.youtube.com/watch?v=EirL71RkScc

2019. okt. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Más energiaitalokat én is szoktam inni, bár azok közt is leginkább azokat szeretem, amiben van valami extra plusz, pl monster rehab, vagy hell focus.


Redbullt elvből nem iszom, mert a természetesség híve vagyok, szerintem az ember földi lény, nem repülésre termett, nekem ne adjon szárnyakat!

2019. okt. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A koffeinnel mi a probléma? Ha valaki nem kávézik és ezt issza helyette?

Csak rákérdezek mert,ha ilyen nagy probléma van a koffeinnel akkor meg azt nem értem, hogy a kávéfogyasztás az meg miért van úgy a köztudatban, hogy egészséges is lehet?

A kávé ellen miért nem születnek lejárató cikkek meg rémisztő "orvosi" megalapozatlan hírek? Nem véletlenül azért mert nagyon sok pénz van abban, hogy ennyien, naponta többször is fogyasztják?

2019. okt. 13. 07:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!