Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Előfordult veled, hogy elküldt...

Előfordult veled, hogy elküldted a hívatlan vendéget? Egyáltalán mennyire illendő?

Figyelt kérdés

Tehát meghívsz valakit mondjuk születésnapodra, de az visz magával még valakit akit te nem hívtál és előre nem is beszéltétek meg hogy ő majd hoz valakit.

Mert lehet olyan, hogy nincs elég hely vagy nem annyi emberre terítettek vagy valami miatt nem elég a kaja. És persze az is lehet hogy te a hívatlan vendéget nem ismered/nem kedveled.

Na ilyenkor mi a nagy helyzet? Hozzáteszem nem velem fordult elő csak azért kérdezem hogy valakivel történt-e már ilyen és hogy ő mit tett.


2019. júl. 10. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hívatlan vendég nem jött még, aki nem ismerek. Volt már olyan, hogy az egyik rokon azt mondta, nem jön, aztán jött, többször is. Ehhez én jó képet vágtam, volt, hogy a levesbe utólag öntöttem egy kis vizet, és némi fűszert, hogy elég legyen. Azt látták, hogy hozunk még egy széket és helyet csinálunk még egy terítéknek.
2019. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan még nem volt, hogy valaki hozott volna olyan valakit magával, akit nem ismertem. De mindenesetre, szerintem azért igazán meg lehet tenni azt, hogy szólsz a vendéglátónak, hogy ha nem probléma, akkor vinnél magaddal még valakit.


Igazából nálunk mindig sokkal több étel van, mint amennyi feltétlen szükséges, szóval nálunk ilyenkor sincs baj. Csak akkor is, felemelni a telefont nem nehéz.

2019. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem koliban volt egy "haverom" aki a csajozós ismerkedős estéire azt hitte, hogy azok közös programok.


Volt, hogy áthívtam lányt filmezni. Erre látta hogy ott a csaj, és "várjatok én is jövök" volt a válasz. Na ilyen esetekben azért elküldtem az anyjába.

2019. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Húbasszus, ez nagyon gáz.. :DDD


Nálunk nem igazán volt ilyen, illetve egyszer. Apósom jött át, vártuk is őt, majd megjelent az egyik munkatársával együtt. Az az ember halálosan irritáló (ezt most nem költői túlzásként írom, hanem teljesen komolyan, hogy nagyon súlyos kezeletlen mentális/pszichés/lelki problémái vannak), de én egy toleráns embernek tartom magam, persze, attól még hogy irritáló, több év alatt egyszer fél órát ki lehetne bírni vele. Csakhogy van egy dolog, amit nem tudok tolerálni, ez pedig a részegen való autóvezetés (a családomban történt már tragédia egy ilyen t@kony miatt), emberünk pedig előszeretettel gyakorolja ezt a hobbiját. Szóval megláttam őket, és megmondtam apósomnak, hogy minden tiszteletem az övé, de EZT az én házamba be nem hozza, ha gondolja, akkor ő jöjjön be, szívesen látjuk, de én se viszek be az ő házába szemetet. Mondta az emberének, hogy akkor várja meg a kocsiban, én meg rácsaptam az ajtót, miután após bejött. Utána párom elbeszélgetett vele, hogy úgy általában nem illik valakit meghívni más házába, ezt az embert meg főleg ne hozza a közelünkbe.

Tojok rá, hogy illik-e.

Olyan van, hogy pl rokon párját nem igazán kedveljük, de nálunk a meghívás alkalmakkor úgy értendő, hogy "te és a családod", igazából sok vizet nem zavarnak, el lehet őket viselni, elég ritkán hívunk át bárkit is.

2019. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!