Angliában, Franciaországban az anyaországi fiatalok mitől ilyen befogadóak?
Instagramon és facebookon kerestem valakit hogy megnézzem a képeit, és a barátjaival sok közös kép készült, tizenévesen a baráti köre hazai viszonylatot nézve nagyobb, viszont az etnikumok aránya is magasabb, 17-fős csoportképen a gyerekek nagy része színes bőrű és muszlim volt.
Ami meglepett hogy náluk feltehetőleg nincs kirekesztés, vagy talán alapból elfogadóbbak, ölelik egymást szinte testvérként viselkednek, nyugodtan átmehet a gyerek a másik családjához pár órát.
Itt Magyarországon ahol lakom, egy afro család él pár háznyira innen, a férfi magyar, és maguk a szülők értelmiségiek, a srác akivel együtt van szintén magyar, de vélhetően Ő is modern gondolkodású családból való.
Ezek szerint ilyen téren is van még mit tanulnia a magyaroknak, mert azt nehezen hiszem hogy egy átlagos család áldását adná arra ha a lányuknak ázsiai választottja lenne.
Mi ebben a furcsa? Ott egy csomó bevándorló él, tehát nyilván több a kapcsolat velük, itthon viszont kevesen vannak, ezért sokkal kevesebb ilyen barátságot látni. De amelyik osztályban van afro, kínai, stb. gyerek, ott nem rekesztik ki őt az itthoni gyerekek sem: ugyanúgy az osztály részei, mint a többiek. Csak egyszerűen itt kevesebben vannak. Ennyi.
"egy afro család él pár háznyira innen, a férfi magyar, és maguk a szülők értelmiségiek, a srác akivel együtt van szintén magyar, de vélhetően Ő is modern gondolkodású családból való"
Mi köze a bőrszínnek a modern gondolkodáshoz? Nem vagy te egy kicsit rasszista?
"Ezek szerint ilyen téren is van még mit tanulnia a magyaroknak"
1. Nem tanulnia, hanem tanulniuk.
2. Két példát hoztál fel magyarokra: az egyik csoportnak ilyen a hozzáállása, a másiknak olyan. Akkor hogyhogy "a magyaroknak" van mit tanulniuk?
Nos, én Londonban élek, korombeli 20-30-as angolok egyáltalán nem közvetlenek velem, de több magyar is mondta nekem ugyanezt.
Igazából rengeteg különbség nem biztos, hogy vonzza egymást. Nyelvi problémák, hiába beszélek folyékonyan angolul, egy ilyen haveri beszélgetés teljesen más, mint munkahelyen, vagy a nyelvórákon rengeteg szleng, meg olyan szókapcsolat, kifelyezés, aminek a jelentését szinte csak azok tudják akik itt nőttek fel.
Ez főleg akkor volt, amikor angolok társaságban voltam, és ha értettem is mit beszéltek, fogalmam sem volt miről.
Szörnyű volt a szituáció, alig vártam, hogy lelephessek, nemhogy pozolni képeken velük.
De ja pózoltam, mosolyogtam mintha jól érezném magam, aztán mentem gyorsan haza.
Kelet európaiakkal jobban érzem magam, de minőségi barátság sok kitartással alakul ki általában.
Ezért mondom, akiket a képen láttál, már valószínűleg Franciaországban nőttek fel, ott nevelkedtek, nem friss bevandorlók, vagy csak pózoltak.
De az igaz hogy sokkal nyitottabbak nyugaton mint otthon, el sem tudnám képzelni a magyarok hogy kezelnének egy ilyen migránshelyzetet, ha a kamura már ilyen agresszívan ugranak...
"minőségi barátság sok kitartással alakul ki általában"
A barátság már csak ilyen. Ennek semmi köze a különféle nemzetiségekhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!