Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem kedvelnek?

Miért nem kedvelnek?

Figyelt kérdés
Egy fiatal végzős lány vagyok, de egy biztos, az osztály fele legalább utál a másik fele kedvel, nincs olyan aki semlegesen érezne irántam, ez mindig így volt, barátnőm szerint aki elmegy mellettem tuti hogy lesz véleménye rólam mert olyan vagyok. Ezt megértem, mégis, nem vagyok rossz indulatú, megbízható vagyok és még azoknak is segítek akik kibeszélnek és nem várok cserébe semmit, szeretek segíteni. Viszont egy magabiztos hard-worker vagyok , legjobb tanulók egyike. Van célom, ráadásul nagy terveim vannak, és úgy állok hozzá hogy el is érem azokat, képességem és szenvedélyem is megvan hozza. Talán ezért nem kedvelnek? (Mert legtöbbjük nem tudja mit kezd az életével) Kimerem mondani a véleményemet, eléggé vezér egyéniség vagyok, ki is tűnök a tömegből, egyenes embernek tartom magamat. Egyszer kitöltött az osztály egy MBI tesztet ahol nekem jött ki egyes egyedül bármilyen vezetői pozíció másnak nem, ENTJ vagyok (szinte 100%-ban), ha bárkinek mond valamit, a többieké mind kevésbé vezetői személyiség jött ki. Ezért nem kedvelnek szerintetek?
2018. ápr. 3. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Entj a leginkább kolerikus típusú. Ez a vérmérsékleti típus. Így is sok infót találhatsz, nézz utána!


Vagy ha munka világát nézzük, akkor érdemes még disc-et is megnéznu, d-domináns ez a típus.


Megmondom őszintén, hogy nagyon nem bírom az ilyen embereket 😃 nem is tudom mit fogalmaznék meg legszívesebben... őőhhhmm ja! Nekem is ez a hibám, csak én az introvertált felén vagyok (melankolikus), te pedig extrovertált


Tehát mi feladatorientáltak vagyunk nagyon, ami gyakran jó, de nem társas szitukban. Sokkal jobban kell figyelni az emberekre, empátiára, meg kell hallgatnunk másokat. Ez az egyik.


Nálam iszonyat nagy hiba, hogy nem nagyon kommunikálom, hogy miket teszek éppen, társak nem tudnak követni. Te valószínűleg meg dumálsz ezerrel, de szintén nem tudnak követni(ló túloldala), és előbb cselekszel, mint hogy azt megbeszélnéd a többiekkel. Picit mély levegő, kérdést intézel a többiekhez, meghallgatod őket, egyezségre juttok, és csak akkor folytathatod.


Tehát pl társas szitu, megy a traccsparti, akkor hagyd, hogy a másik fél is kibontakozzon, közbeszóljon pl a sztoridba stb..


Tehát valahogy pont ugyanannyit beszélj te, mint a partnered. Néha elég egy „és te?” is, aztán elmondja ő is a magáét (aktív figyelem fontos lehet még, kb: bólogatás, „aha” szóval jelzés, adja magát) és akkor már nála is megvan a részvét élménye.


Tehát egy ilyen emberséges irányba kell elmozdulni.


Önkénteskedést szokták mondani a legjobb gyakorlatnak ehhez 😃


Erősségeidet meg mindenképl tartsd meg! Magabiztosságot, tűzön-vízen keresztül viszed az akaratod típusú dolgokat, célratörekvésedet, vezetői-vezéri képességeidet stb..

2018. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezt szeretem, amikor a kérdező felteszi a kérdését, mi elmondjuk a leírása alapján mit gondolunk (kérdésre is válaszolva egyben), de mivel a kérdező nem ért egyet/nem akarja elfogadni, megerteni mit is mond nem 1, nem 2 ember, hanem a válaszadók többsége, inkább lepontozza őket. Szép dolog.

A saját magadról kialakitott, erősen rögzült képed nem engedi ertelmezni azt, amit valójában (leirasod alapján) látnak rajtad az emberek. (tehát akkor mi is a kérdés?) inkább gondolkodj el azon, miért mondja rólad néhány ember hogy egoista, és HIÚ vagy. Nem megsértődni kell.

2018. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" eléggé vezér egyéniség vagyok, ki is tűnök a tömegből"


Nézd, van aki csendes és szerény. És nem olyan harsány, mint te.

És van aki nem akar vezéregyéniséget maga mellé. Fölé pláne nem. De még hallgatni sem akarja.

Mert ő nem kíváncsi a véleményedre!

Ha mégis erőlteted, útálnak.

Ez ilyen egyszerű.

2018. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a 11.ik válaszolónak, végre értelmes válasz, köszönöm :D
2018. ápr. 5. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!