Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem kedvelnek?

Miért nem kedvelnek?

Figyelt kérdés
Egy fiatal végzős lány vagyok, de egy biztos, az osztály fele legalább utál a másik fele kedvel, nincs olyan aki semlegesen érezne irántam, ez mindig így volt, barátnőm szerint aki elmegy mellettem tuti hogy lesz véleménye rólam mert olyan vagyok. Ezt megértem, mégis, nem vagyok rossz indulatú, megbízható vagyok és még azoknak is segítek akik kibeszélnek és nem várok cserébe semmit, szeretek segíteni. Viszont egy magabiztos hard-worker vagyok , legjobb tanulók egyike. Van célom, ráadásul nagy terveim vannak, és úgy állok hozzá hogy el is érem azokat, képességem és szenvedélyem is megvan hozza. Talán ezért nem kedvelnek? (Mert legtöbbjük nem tudja mit kezd az életével) Kimerem mondani a véleményemet, eléggé vezér egyéniség vagyok, ki is tűnök a tömegből, egyenes embernek tartom magamat. Egyszer kitöltött az osztály egy MBI tesztet ahol nekem jött ki egyes egyedül bármilyen vezetői pozíció másnak nem, ENTJ vagyok (szinte 100%-ban), ha bárkinek mond valamit, a többieké mind kevésbé vezetői személyiség jött ki. Ezért nem kedvelnek szerintetek?
2018. ápr. 3. 13:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(20 éves lettem pár napja)
2018. ápr. 3. 13:15
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Már a leírásból megmondom rólad, hogy egy kicsit egocentrikus emberke vagy, lehet ez nem tetszik másoknak ("lenezed" őket, mert szerinted csak te vagy 100%, csak neked vannak céljaid, te vagy a legjobb mindenben..)
2018. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
egocentrikus vagyok,de nem beképzelt.. de nem nézem le őket, pont hogy sokszor motiválom őket, nem nézem őket hülyének, és látok bennük lehetőséget, pont hogy magukban nem látják... és pont azokkal vagyok jóban akik szintén keményen mennek a céljuk felé, és őket is kibeszélik, csak nekik nem annyira erős a kiállásuk, hanem inkább csendesebbek én meg nem.
2018. ápr. 3. 13:39
 4/14 A kérdező kommentje:
És ez az állítás nem igaz, mert sosem gondoltam hogy csak én vagyok 100% (az az entj személyiség típusra írtam amúgy is), csak én vagyok a legjobb, én nagyon nem vagyok ilyen.:D Szóval ez hibás meglátás.
2018. ápr. 3. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem kedvelnek, mert lenéző vagy a többiekkel szemben amivel a beképzeltség is párosul. Egyébként nem abból lesz a jó vezető aki mint egy buldózer megy előre, közben mindenkinek a képébe mondja a véleményét és mindenben első akar lenni. Ahol vezető van ott csapatnak is kell lennie és egy csapatjáték nem erről szól. Lehetsz bármilyen magabiztos, ha nincs benned alázat és kellő bölcsesség, akkor nem sokra mész vele. Multinál dolgozol, nem egy állásinterjút toltam végig, illetve személyiség teszteket is értékelek naponta, nagyjából az emberek 80% nem vezető típus mégis általában őket vesszük fel. Szóval ezek az adatok nem sokat jelentenek az életben. Dolgozz keményen tovább, csak tanulj egy kis alázatot is mellé.
2018. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy vezető akarok lenni, hanem a személyiség típusomnak ez a neve az MBI tesztben. és már elmondtam, én nem vagyok lenéző sem beképzelt :D ezek teljesen hibás meglátások. Senkit nem nézek le, rengeteg szegénynek is segítek a falumban, állatoknak is. Nem nézem le a sulis társaimat sem, ha dicserek valakit tuti a hátam mögött szidast kapok érte, pedig szeretek dícsérni is. Szóval szerintem ezt a beképelztség és lenézést engedjük el végre mert egyik sem vagyok. :D azért mert valaki magabiztos és van némi egója nem párosul azzal hogy azt hiszem magamról hogy én vagyok a tuti és lenézek mindnekit, mert nagyon nem vagyok ilyen. :D
2018. ápr. 3. 13:51
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Mert irritáló vagy, beképzelt, és egoista
2018. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
remek betalált egy kb 12 éves aki szereti idegesíteni az embereket :D
2018. ápr. 3. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy ENTJ a főnököm jelenleg, és őt is egy csomóan utálják. Biztonsági őrök vagyunk. Törtet, igyekszik megfelelni a feletteseinek, ezért szigorú az ellenőrzött személyekkel (érdekes módon velünk, alárandelt őreivel nem nagyon), akik olykor nekem is szoktak panaszkodni. Én nem osztom a véleményüket, pedig az én stílusom más, én engedékenyebben, empatikusabban viselkedem az ellenőrzött személyekkel. A szigora mellett a főnököm eléggé manipulatív és nagyon erősen koncentrál a saját érdekeire, olykor másokéval szemben is. Én sokkal elfogadóbb vagyok vele azáltal, hogy ismerem az MBTI-t és tudom hogy nála ez a viselkedés természetes, nem feltétlenül rosszindulatú. Én INTJ vagyok, ezért jól megértjük egymást, és eddig még nem lépte át nálam a határt, ami után már úgy gondolom, hogy ellenszenvet kellene éreznem iránta. De megértem azokat is, akiknek nem szimpatikus, főleg, hogy ők nem ismerik a különböző típusokat, és csak magukból kiindulva tudnak véleményt alkotni.


Önjellemzésed alapján szerintem normális ENTJ vagy, azt javaslom, ragaszkodj szilárdan a saját személyiségedhez, és fejleszd azt, magtartva erkölcsi szabályaidat is, úgy ahogy eddig.


36F

2018. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az értelmes választ, és megfogadom! :)
2018. ápr. 3. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!