Mi a három fő tanácsod nekünk, akik most fogjuk kezdeni az egyetemet?
Az első félévben nagyon nyomd meg a tanulást. Ez később megkönnyíti az életedet.
Alakítsatok tanulócsoportot. (nehezebb a témától elkalandozni, ha a csoporttársak figyelmeztetnek)
Az előző a többit leírta.
Tanulásra vonatkozó tanácsok:
1) Járjatok be előadásokra, és ha már ott vagytok, figyeljetek is oda, jegyzeteljetek, stb.
2) Rendszeresen tanuljatok, hacsak nem akartok majd' megdögleni vizsgaidőszakban. Ez főleg az első félévben fontos, minél hamarabb megszokjátok az egyetemi tempót, annál könnyebb lesz. Nem kell minden nap tanulni, de legalább hetente egyszer érdemes átnézni a dolgokat, főleg a fontosabb tárgyakból.
3) Ne viszonyítsátok magatokat másokhoz, és ne a középiskolai jegyeiteket várjátok el magatoktól. Nem kell kétségbe esni, ha rosszabb jegyeitek vannak. Nyilván nem a kettesre kell pályázni minden vizsgán, de ha már az megvan, akkor minden f_sza.
- Zh-k előtt minimum 2 napot vagy többet hagyj tiszta tanulásra (hiába esik épp akkorra buli)
- Ha nem létszükséglet, akkor ne dolgozz suli mellett (kivéve a legvégén, amikor már csak 1-2 tölteléktárgy marad, amikkel nem lehet csúszni)
- A beadandókat csináld meg minél előbb, és ne tökölj velük. Csináld az előző évesek mintái alapján, az se baj, ha nem érted, csak legyen kész.
Én magamnak ezeket a tanácsokat adnám visszamenőleg. Szerencsére már elvégeztem.
Én nem tanácsként írom azt, hogy én hogyan csináltam.
Számomra volt egy pár dolog, amit én fontosnak tartottam. Nekem még nem volt nyelvvizsgám, amikor elkezdtem az egyetemet, viszont első félévben kaptam egy lehetőséget, hogy ingyenesen járhatok nyelvvizsga-felkészítő kurzusra, és a végén próbanyelvvizsga-lehetőség is volt. Így nekem már a félév végén középfokú nyelvvizsgám is volt.
A legfontosabb célom az volt, hogyha befejezem az egyetemet, ne a semmire kerüljek ki, hanem úgy, hogy van már mögöttem szakmai tapasztalat, jobb esetben aktív főállású munkahely. Éppen ezért rendszeresen jártam a szakmai rendezvényekre, hogy megismerjem a helyi cégeket, megtudjam, melyiknél milyen lehetőségem van. Az utolsó előtti félévemben, mivel már kevés tantárgyam volt, el tudtam helyezkedni gyakornokként. Miután abszolváltam, ez a gyakornoki munkahelyem megszűnt, de egy másik cégtől megkerestek egy ajánlattal, hogy főállásban dolgozzak náluk. Ezt elfogadtam, és ott vagyok a mai napig.
Tudtam azt, hogy az egyetemen nem fogok olyan tudást kapni, ami aktívan használható a munkám során. Ezalatt főleg technológiai ismereteket kell érteni. Éppen ezért vadásztam azokra a lehetőségekre és szabadon választható tantárgyakra, amelyek ilyen tudást adnak.
Én nem akartam annyira nagyon élni az egyetemi éveim alatt, mint mások. Nem jártam el bulizni, az egyetemi ismerőseimmel nem nagyon találkoztam az egyetemen kívül. Ezt a részét nem is bánom, mert én introvertált, félénk és zárkózott ember vagyok. Viszont lettek volna lehetőségeim, amiket bánok, hogy kihagytam. Például tanulhattam volna japánul. Így most kénytelen vagyok magántanárnál kemény pénzeket kifizetni.
23/F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!