Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet-e súlyosabb szövödménye...

Lehet-e súlyosabb szövödménye a rendszeres alkohol fogyasztásnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy érzem lehet , hogy sok alkoholt iszok. Általában a vasárnapi ebédnél vagy vacsoránál szoktunk meginni fejenként egy doboz sört , én , aki 15 éves , a bátyám aki 20 éves és édesapám. Soha nem a hatása miatt iszok , hanem az íze miatt , mindig megizlelgetem es elolvasgatom a dobozán a szarmazasi helyet és , hogy melyik gyárban csinálták. Egyszóval törekedek a kúlturált alkohol fogyasztásra. Különlegess alkalmakkor persze én is koccintok pezsgővel vagy borral. A röviditalokat utálom! Illetve azt is hallotam , hogy a kismértékű sör fogyasztása , amimpersze jó minőségű , jótékony lehet az emberi szervezet számára. Szóval szerintetek nem kellene ennyit vagy ez maradhat így? Nem gondolom magamról , hogy függő vagyok , soha nem voltak elvonási tüneteim és nem szoktam kívanni az alkoholt akkor se , ha egyszer kimarad a vasárnapi vacsorából. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! És sok sikert a nyári meleg túléléséhez! ;-)

2017. aug. 1. 11:09
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Lehet súlyos következménye. Heti 1 sör nem számít veszélyesnek.
2017. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A heti egy sör nem vészes, bár nem ebben a korban kéne kezdeni talán. A napi egy, na, az már alkoholizmus (bizony, nem kell hozzá berúgni), mert a napi rutin részévé nem kéne válnia.

Valóban egészséges a sör, hadd ne soroljam fel, miért, bárhol elolvashatod, de személy szerint a fél literes sör egy hihetetlen hülye szokás, amihez nagyon ragaszkodunk, szerintem egy pohár (kb. harmadliter) pont elég, ha egészségre megy az ember - a bor is üvegben van, mégis egy deci az adagja.


Ui.: a kulturált sörfogyasztás ott kezdődik, hogy üvegben kapható.

2017. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nehany dolgot kiemelek,ha nincs kedved vegigolvasni, bar erdemes.


"A már rövid távon fellépő negatív hatások nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztás esetén hamar jelentkeznek. A vérbe kerülve az alkohol minden szervünkhöz eljut, így a központi idegrendszerbe is, ahol leginkább kifejti hatását."


"A kutatások rámutattak, hogy a gégerák és a nyelőcsőrák leggyakoribb oka az alkoholfogyasztás, különösen dohányzással kombinálva. Ugyanígy gyakori kiváltó oka a májráknak és a gyomorráknak, valamint károsítja a hasnyálmirigyet is, amelyre súlyos fájdalommal kísért gyulladásos elváltozások utalnak. Keringési panaszok is felléphetnek, főleg a szívműködésre van hatással (szívelégtelenség, szívritmuszavar, hipertónia).

Az alkohol ezentúl az alkoholista személy életmódján keresztül is káros hatást gyakorol, mivel a táplálkozás és tisztálkodás hiánya miatt az immunrendszer fokozatosan legyengülhet, így könnyebben betegedik meg a magát elhanyagoló alkoholista. Gyakran étvágytalanság, táplálkozási zavarok és egyéb gyomorpanaszok miatt nem is képesek rendes étkezésre. Az alkoholista rövid távon súlyos szociális problémákat generál mind a családjában, mind a közvetett környezetében. Az alkoholizmus súlyos problémát jelent az egészségügy és általában az egész társadalom számára. Az alkoholizmus néhány év alatt képes a személy halálát okozni."


Azonban...


"Ha megfelelően kis mennyiségben fogyasztják (legfeljebb egy egységnyi alkohol naponta, amely például kb 2,5 deciliter sörben vagy kb 1 deciliter borban található) csak akkor tapasztalhatóak az alkohol egészségre gyakorolt pozitív hatásai. Az ezt meghaladó alkoholfogyasztás már károsítja az egészséget. Kimutatható, hogy az alkohol minimális jelenléte képes megemelni a vérben tartózkodó HDL-koleszterin (az ún. "jó" koleszterin) szintjét, amely jótékony hatású az erekre nézve, tisztítja azok falait és ezáltal csökkenti az érelmeszesedés és a trombózis kialakulásának kockázatát is. Mindezen túl fokozza a vérkeringést, valamint segíti a gyomorban a lipidek megemésztődését azáltal, hogy emulgeálja azokat. A vörösbor magasabb vastartalma a vérképzésre is jótékonyan hat, ezzel segíthet azokon, akik vérszegénységben küzdenek, azonban a vastabletta fogyasztása sokkal célravezetőbb és egészségesebb. Képes kitágítani a bőrben elhelyezkedő hajszálereket, csökkentve ezáltal a testhőmérsékletet, emellett növelheti az étvágyat. Azonban a rendszeres alkohol fogyasztás irritálja a gyomor falát, amely gyulladások kialakulásához és akár gyomorrákhoz is vezethet."

2017. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Soha nem a hatása miatt iszok, hanem az íze miatt." - said no one ever, wait...
2017. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
apám gyerekkora óta alkesz...3 agyvérzése volt, vérképe rossz, emésztőrendszere romokban, sovány stb. Az alkohol a rákkeltő anyagok listáján is szerepel. De esetedben szerintem semmi bajt nem okoz, de ne szokj rá
2017. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!