Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kezeljük a felvágós...

Hogy kezeljük a felvágós ismerőseinket?

Figyelt kérdés
Biztos a ti "baráti" társaságotokban is van néhány olyan személy, aki gyakran rátok akar licitálni. Ha elmész egy drága étterembe, és mesélsz neki a tapasztalataidról, akkor ő rövid időn belül egy drágább étterembe megy, és sokkal kellemesebb élményekről számol be. Ha veszel egy új ruhát, akkor ő is vesz egy újat, ami divatosabb, mint a tiéd. Folyton magát fényezi, esetleg a gyerekeit. A beszélgetésekkor nem partner, csak a saját véleményét hangoztatja, kioktat, és nyilvánvalóan tájékozottabb, mint te, a véleményedre nem is kíváncsi. Viszont olykor normálisan, barátként viselkedik.
2015. okt. 12. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Szükséged van erre az ismerősre?

Mert az , hogy "olykor" normálisan viselkedik, az de jó... Én hagynám, nem barátkoznék vele, ha ilyen.

2015. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha el nem kerülhető emberről van szó, én nem szólok semmit a mondandójára, csak magamban megmosolygom.

Após pl elmondása szerint eltalálja az 50 méterre lévő antennarudat légpuskával távcső nélkül, a valóságban még az 5 méterre lévő garázs falát is csak nagy nehezen. Minek vegyem el az örömét?

Kolléga mindenkinél jobban tudja, hogy az xy munka az ő speciális munkamódszerével a leghatékonyabb, ezért én nem vagyok olyan tapintatlan, hogy rámutassak hogy dupla munkát végez. Hadd csinálja ha ettől jobban érzi magát.

Nem fárasztom magam azzal, hogy belemenjek egymás túllicitálásába.

2015. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen haverom. Mindenről van véleménye és mindent meg tudna csinálni. Olyan dolgokban érzi jónak magát amit még ki sem próbált. Én hallgatok és nem mondom meg neki, hogy nem vagy azért akkora király mint amilyennek képzeled magad és ő ezt érzi is és azért meri magát fényezni nekem. Viszont annyira már ismer, hogy amikor én határozottan állítok valamit, akkor az igaz és akkor nem is mer vitatkozni. :D
2015. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te ugyanúgy felvágsz, nem baj? Vagy csak te mehetsz drága étterembe, csak te vehetsz divatos ruhát? Ha más teszi, akkor biztos nem saját magáért, hanem direkt a te bosszantásod a célja..?
2015. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!