Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Apple gépei jobbak, mint a...

Az Apple gépei jobbak, mint a többi gép vagy csak felvágásból veszik őket az emberek?

Figyelt kérdés
Objektív válaszokra lennék kíváncsi.

2015. júl. 22. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom,hogy jobbak de én úgy gondolom,hogy munkára jobbak mint egy windows-os PC

Igaz,hogy a PC-vel is lehet dolgozni sőt azzal még játszani is (MAC-el is ha win-t telepítünk rá), de valahogy MAC-el szerintem gördülékenyebb és élvezetesebb akár a videószerkesztés, 3D-s modellezés vagy bármi más.

Egyedüli hátulütőlyük az ára a hardverhez képest,de megéri mert ezek a gépek nagyon megbízhatóak és időtállóak.

2015. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen egyszerű a kérdés. Alapvetően az apple gépei jó anyag és összeszerelési minőséggel készülnek, rájuk egy végletekig optimalizált operációs rendszer kerül és elsőosztályú terméktámogatás jár melléjük. Viszont nem is mindegyiket sima, mindennapi használatra gyártják, legalábbis elsősorban.


Emellett a pontosan ugyanolyan kondíciókkal rendelkező Windowsos PC sem olcsóbb, vagy ha igen, akkor sem lényegesen. És itt a pontosan ugyanolyan kondíciókon van a hangsúly! Tehát, ha szóba jön a MacBook Air, ami 300 ezer, lehet, hogy találsz notebookot, ami tudja azt a teljesítményt 150 ezerért, viszont azt egy freeDOS-szal kapod (vagyis gyakorlatilag operációs rendszer nélkül), a háza valószínűleg valami közepes minőségű fröccsöntött műanyag lesz, a súlya felülről súrolja majd a 2kg-ot és az akkuidő sem annyi lesz.


Ugyanez áll az iMac-re is, vagyis simán össze lehet rakni akár feleannyiért egy komplett PC-t, de az iMac egy monitorba épített komplett konfiguráció, a PC pedig egy monitor az asztalon és egy nagy kocka az asztal alatt. Ha all-in-one munkaállomást akarsz, akkor az hasonló hardverrel és tulajdonságokkal, felhasználói élménnyel, Windows platformhoz is bele fog kerülni 5-600 ezerbe.

2015. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jobban optimalizáltak, ezért nincs is értelme a hardvert benne egy PC hardveréhez hasonlítani, mivel gyengébb hardveren is tudja azt a teljesítményt, vagy jobbat.

Ezen kívül nagyon jó minőségű anyagokat használnak minden Machez, és elég ritkán van velük probléma. Ha rákeresel, még 7-8-9 éves gépeket is találsz kiváló állapotban.

2015. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk otthon van ket iMac meg egy Air. Nem tudok objektiv lenni, telejesen elvarazsoltak a Mac gepek. Amikor videot szerkesztek el se tudom kepzelni hogy windowson csinaljam. Viszont a cegben (irodaban dolgozom) csakis windows es ha Mac-en kell megnyitni egy excel-t vagy egy word-ot maris hianyzik a jo kis PC.

Mi kulfoldon elunk es a magyar atlaghoz kepest jobban keresunk, ugyhogy nalunk egyaltalan nem felvagas (raadasul itt adnak 0%os termek hitelt az uzletek, ugyhogy nem ervagas egy ilyet beszerezni).

Viszonylag keves barat jar hozzank, ugyhogy nem is lenne ki elott felvagni, a gepek meg el vannak szeparalva, nem a bejarati ajtoban hogy meg a postas is lassa, hogy nekunk Mac van.

Az anyagminoseguk szazszor jobb az Apple termekeinek. Sokkal igenyesebb a kialakitasuk. A cegben az evek alatt mar lecsereltuk a PC-ket legalabb 4x es soha nem voltam olyan izgatott a csomag bontasanal, mint amikor az uj iMac-emet bontottam kb. 5 evvel ezelott es amig a ceges PC-k viharvert allapotban vannak, mind kinezetre, mind teljesitmenyileg, a Mac-et ha attorlom vmi ronggyal, akkor olyan mint uj koraban es ugy is viselkedik.

2015. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Objektív válasz: Apple gépet két okból érdemes venni.

1. Nagy Apple rajongó vagy.

2. Munkahelyedre veszed pályázati pénzből.

Mi a gond az Apple gépekkel? Réteg gépek. Pusztán azoknak éri meg, akik elég jól keresnek és nem akarnak vesződni mindig a hardver vásárlással, hanem bizonyos időnként inkább lecseréli, mint új alkatrészeket vegyen bele. Ilyeneknek jó.

PC nagy előnye, hogy, aki ért a hardverekhez olyan gépet összerak ugyanannyi pénzért, ami bőven felülmúlja ár-érték arányban az adott IMac gépet. Igen, lehet külön videókártyásat kérni, I7-es procisat, stb. Viszont még ezek is alulmaradnak Ár-Érték arányban.

Másik amit nem nagyon szoktak emlegetni: Magyarországon Windows az elterjedt operációs rendszer. Emiatt a Windows támogatta programok is az elterjedtebbek. Microsoft Word, stb. Főnököm nem rég vett Macbookot és minden baja van, mert vagy ő nem tudja megnyitni a fájlt, amit küldenek neki, vagy azt nem tudják megnyitni, amit ő küld.

Imac gépek közül a legnagyobb képernyővel rendelkezők a jók, de azok is pont a nagy méretű képernyő miatt. Azonban normálisan ezt se tudja normálisan kihasználni még azok se, akiknek a munkájukhoz jól jönne.

2015. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Az, hogy nem tud valamit megnyitni az tipikus user error. Főleg amikor az MS office ingyen elérhető online is.

De alapból az OSX szoftverei kezelnek mindent. Én nem tudom, hogy miről beszélsz, hogy mit nem tud megnyitni.

Ilyennel még nem találkoztam, legfeljebb a user hülye hozzá.

Igen aki enynier sík az informatikához az ne nagyon vegyen Macet, de az más gépekhez is hülye általában, főleg a mostani OSX támogatás mellett.

A Macek meg a kategóriájukban jó ár/érték aránnyal rendelkeznek. Mi a f:sznak kell egy iMacet egy dzsunka PC-hez hasonlítani??? Baromira nem egy kategória a kettő!!!

Dzsunka pc nincs macben PONT. Viszont egybe gép az van más gyártótól is és azok is eléggé húzós áron vannak, főleg a minőségi darabok.

2015. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért írtam, hogy az IMac azoknak jó, akik nem akarnak hardver vásárlással foglalkozni. ,,Egybe gépekben" talán jók, de számítógépekben nem a legjobb. Külön - külön összerakva ugyanolyan árban sokkal erősebb és ár - érték arányban jobb gépet összetud rakni az ember. Ahogy írtam lehet, hogy sok Apple pártinak ez nem tetszik, de ez kb. olyan, mint mikor anno a katolikus egyház fel volt háborodva mikor valaki azt merte mondani a Föld nem lapos.

Az ilyen ,,mindent megnyitok" marketing szöveget is inkább hagyjuk. Példálózhatsz, hogy akkor is meglehet nyitni, de én meg látom, hogy mennyi kínszenvedés megnyitni egy olyan fájl, amit még a Linuxosoknak is két kattintás megnyitni.

2015. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Okoska. Nem vagy képes szöveget értelmezni???

A brand gépek mind hasonló árban vannak. dzsunka gépek meg nincsenek az Apple kínálatában.

Almát a körtével ne már!!!

2015. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Te meg, ha hülye vagy szöveg értelmezéshez ne okoskodj már. :D Apple termékek helyett inkább járd ki az iskolát, ha majd elvégezted és megérted mit írnak neked, akkor utána ismét beszélhetünk, addig inkább hanyagold szerintem az oldalon a válaszok írását. :D
2015. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Külön - külön összerakva ugyanolyan árban sokkal erősebb és ár - érték arányban jobb gépet összetud rakni az ember."


Igen valóban össze lehet rakni ugyan annyi a pénzből egy erősebb konfigurációs PC-t. Nagyobb RAM, erősebb proci, nagyobb vga...stb. Más-más gyártóktól származnak a különféle alkatrészek.


Pontosan ez a Mac-ek nagy előnye az ilyen "erőmű" PC-kkel szemben! Egy gyengébb hardverrel ellátott Mac stabilabb, gyorsabb és megbízhatóbb működést tud produkálni, mint egy durván összerakott PC. Ugyanazt a munkafeladatot gyorsabban és hatékonyabban végzi.


Az Apple gépek lényege a tökéletesen kompatibilis hardver-szoftver ökoszisztéma. Egy zárt rendszer, ami olajozottan működik. Nem beszélve az anyagminőségről, nem gagyi fröccsöntött műanyagból készülnek + energia takarékosak.


Lehet neked 8 magos procid vízhűtéssel, 32 GB hűtőbordákkal ellátott ram-jaid, 3 három ventilátorral felszerelt több gigás csúcs-szuper vga-kártyád.

Egy profi videószerkesztő programmal való munka közben a Te PC-d kegyetlenül fel fog melegedni, a többszáz wattos tápegységed és a VGA-kártyád annyi áramot fog fogyasztani, hogy rákötheted Paksot. És így lassabban fogsz haladni, mint én az iMac-el, aminek gyengébb a konfigja. :) (Tapasztalat, mert van erőmű PC-m és iMac-em is)


A Mac-nél nem kell driverekkel szopni, nincsen akadozás, nem zúg, nem melegszik egyáltalán semmit sem. Minden gördülékenyen megy. Az apple optimalizált ökoszisztémában gondolkodik, minden alkatrész tökéletesen összhangban van, minden kompatibilis, az operációs rendszer pedig ezeket precízen működteti.

Divat lett szidni, hogy a Mac-ek konfigja gyenge. Csak a sok játékfüggő épített PC-kkel rendelkezők, nem fogják fel, hogy itt nem (csak) a számokat kell nézni.


Hiába van pl: egy iMac-ben csak 8 GB Ram, Pistike gépében pedig 16 GB Ram. Pistike PC-je így is lassabb lesz, mint egy iMac.


Még hozzá azért, mert Pistike Asus alaplapjában hiába vannak f4sza Geil Ram-ok, ezek más-más gyártók termékei egybe építve, működni fog meg minden, de NINCSENEK EZEK AZ ALKATRÉSZEK EGYMÁSSAL TÖKÉLETESEN OPTIMALIZÁLVA. És akkor még ugye a driverek, amiket letölt innen-onnan hozzájuk, ezek is úgy működnek ahogy. Félévente rakhatja újra a windows-t, vehet hozzá újabb alkatrészeket ...stb.


Vannak nagyon jó Windows alapú "All in One" PC-i pl: a Dell-nek, ahol tökéletesen szinkronban vannak az alkatrészek, de ezek már árban majdnem drágábbak mint egy iMac, de még így sem sokkal jobbak, mint az almás vetélytársa.

2018. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!