Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Költenél luxusholmikra, ha...

Költenél luxusholmikra, ha megtehetnéd?

Figyelt kérdés

Anyagilag megengedhetném magamnak, hogy high end termékeket (Estée Lauder, Lancôme, Dior és társaik) vásároljak, de egyelőre csak egy parfümöm van (azt sem én vettem, ajándék). A hajamra is csak középkategóriás termékeket (imádom az Aussie-t) használok.

Akik használnak luxusholmikat, van értelme? Komolyan felülmúlja a középkategóriát?

Akár kozmetikumokról legyen szó, akár technikai cuccok (Iphone például), szóval, akármi.


Illetve aki nem teheti meg, költene ilyesmire, ha nem jelentene anyagi gondot?


Miért?


(20 körüli lány)


2015. szept. 20. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint a hetes válaszoló :D
2015. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Túlárazott marketingvackokat akkor sem vennék, ha milliárdok lapulnának minden egyes zsebemben. A minőséget nézem, nem a nevet és a népszerűséget. Nem hiszek abban, hogy többet tud egy ötezres sampon a háromszáz forintosnál, technikai téren végképp nem követem a tömeget, a ruháimat magam varrom, nem sminkelek. Egyedül a parfümök érdekelnek, bár már lecsillapodott ez a fellángolásom, de azok közül is ésszerűen árazott, kevésbé ismert darabokat válogattam össze.
2015. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én költenék, de megválogatnám, mire.

Sminkből van egy-két luxusabb termékem, a legtöbbet ajándékba kaptam vagy akciósan vettem. Összességében az a véleményem, hogy felesleges high-end márkákat venni dekorkozmetikai termékekből (körömlakk, pirosító, szemhéjpúder) és szempillaspirálból, mert drogériából is lehet olyat találni, ami ugyanolyan jól működik... csak nagyobb utánajárást igényel. Max. tényleg csak akkor, ha egy nagyon különleges szín vagy termék, de pár hónapon belül úgyis lecopyyza valamelyik drogériás márka. Alapozók biztos jobbak, csak mivel az fogyóeszköz, arra nincs pénzem, hogy x havonta újat vegyek.


De van más, amiből igenis vennék drágábbat.

Pl. táskát... nem feltétlen ilyen több száz ezres dizájn táskát, de valami olyat, ami nem kínais, akkor is, ha pár tízezerrel több, mint amit a kínaisra költök... mert én alapjáraton elég sok holmival közlekedem (netbook, könyv, jövőre nagyobb határidőnaplót tervezek venni), és a hajam tépem, amiért egyik sem bírja ezeket el. Pedig nem téglákkal tömöm tele, és nem is dobálom. Vagy ha nem a pánt megy tönkre, akkor valamelyik zsebe szakad ki, mert olyan fosul varrják össze.


Én ruhából sem költenék luxusholmira, hacsak nem szeretek bele valamibe annyira, hogy azonnal kell, és nincs hozzá hasonló máshol (mondjuk ez a beleszeretés nálam kb. 2x fordult elő életemben, szóval nem kell attól tartanom, hogy gyakran előfordul :D)... amúgy a ruhatáram 90%-a turiból van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.


Határidőnaplóból is sokkal drágábbat fogok venni, mint a Pirex Papír-os olcsóbbik kategória, mert azoknak borzalmas a beosztásuk, és nincs normális hely az írásra.

2015. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Megtehetem, és költők is! Ruhára, cipőre, táskára, kiegészítőkre, ékszerekre, sminkre, szépségápolásra...
2015. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, most olvastam végig a kommenteket... Látszik, hogy sokan nincsenek tisztában a luxus fogalmával. Egy 350ezer Ft-os

laptop, egy iPhone nem luxus. De még egy 400ezer Ft-os fényképezőgép sem.

Táskánál sem luxus az, ami nem kínais. A luxus a több százezres!

Most lehet majd köpködni, a legolcsóbb táskám 140ezer volt, cipőm - ha nem nézem a Nike-ot és az Adi

2015. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, most olvastam végig a kommenteket... Látszik, hogy sokan nincsenek tisztában a luxus fogalmával. Egy 350ezer Ft-os

laptop, egy iPhone nem luxus. De még egy 400ezer Ft-os fényképezőgép sem.

Táskánál sem luxus az, ami nem kínais. A luxus a több százezresnél kezdődik!

Most lehet majd köpködni, a legolcsóbb táskám 140ezer volt, ennél vannak sokkal drágább darabjaim is, nem halmozok cuccokat, 6-7 táskám van, mindegyik designer, van amelyik 5 éves és hibátlan, mintha új lenne. Cipőből változatosabb a készletem, adidasok és Nike-ok a legolcsóbbak, van Vagabondom (mert éppen megtetszett), de Chanel, YSL, Zanotti, Louboutin, D&G magassarkúim is vannak. Azt veszem amelyikbe beleszeretek. Ruhák ugyanígy, van olyan darabom, aminek inkább le se írom az árát, de ha a Zarában megtetszik valami, akkor megveszem. Sminktermék nálam minimum mac, de szempillaspirál pl Dior. Plázás parfümériákban nem veszek parfümöt, csak minőségit veszek, pl Tom Ford vagy Creed a minimum.

2015. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az iPhone-om ügyeskedett az előbb. Bocsi! :)
2015. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nem is tudom pontosan a luxus mit jelent...talán azt, hogy amit az átlag nem engedhet meg magának, vagy ami baromira felül van árazva? :)


Nálunk pl van 2 masszázs kád (az egyikben világítás, "vízesés", levegő/víz masszás, több fokozat...), masszázsfotel (nem az a sima rezgő, hanem rendesen görgők vannak benne), projektor elég nagy vászonnal...

Akkor ezek nem "luxus termékek", mert nem olyan baromi drágák, hisz lehet 5x ennyiért is venni, ezek csak 2-600 ezres termékek...fura mód az emberek nagy részénél nincs ilyen kád/projektor/fotel.


Az én legdrágább laptopom 350e Ft volt amikor kijött, igaz van ennél sokkal drágább és van teljesítmény szinten kedvezőbb konstrukció, mégsem engedheti meg magának akárki, hogy ilyen gépet vegyen, vagy sokan akik megtehetik mégsem vesznek ennyiért gépet, mert facebookozni nem kell ilyen gép...persze nekem nem luxus a gép, mert munka eszköz meg használom a teljesítményének elég nagy részét, de facebookozni szerintem "luxus" egy ilyen teljesítmény...


számodra mit jelent a luxus? :)

mert lehet nem ugyanazt értjük alatta...


22F

2015. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a luxus, ami luxuskategória. Ez meghatározott. Ilyen egyszerű. Mert alapjában véve a luxus mindenkinek mást jelent. De a kérdés kifejezetten a luxuskategóriájú termékekre éleződött ki. Vannak luxusmárkák, vannak luxusautók, stb. Annak is hívják őket. A Suzuki hiába luxus annak, akinek csak biciklire telik, attól még nem luxuskategória! A Zara hiába luxus annak, akinek csak a legolcsóbb kínaira telik, attól még nem luxusmárka! Ilyen egyszerű!

29/N

2015. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!