Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Költenél luxusholmikra, ha...

Költenél luxusholmikra, ha megtehetnéd?

Figyelt kérdés

Anyagilag megengedhetném magamnak, hogy high end termékeket (Estée Lauder, Lancôme, Dior és társaik) vásároljak, de egyelőre csak egy parfümöm van (azt sem én vettem, ajándék). A hajamra is csak középkategóriás termékeket (imádom az Aussie-t) használok.

Akik használnak luxusholmikat, van értelme? Komolyan felülmúlja a középkategóriát?

Akár kozmetikumokról legyen szó, akár technikai cuccok (Iphone például), szóval, akármi.


Illetve aki nem teheti meg, költene ilyesmire, ha nem jelentene anyagi gondot?


Miért?


(20 körüli lány)


2015. szept. 20. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Amiket felsoroltál, még nem is hallottam róluk, nem használok parfümöt meg ilyeneket. Tavaly vettem egy HH pulcsit, 26 ezerért, még sosem volt ilyen drága cuccom. Nem mondom, hogy annyit megért, de azért érezhető a különbség a kínai cuccokkal összevetve. Most akarok majd venni egy iphonet, mert megtehetem.
2015. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a helyzet velem, mint veled.

Minek iPhone 6 plus, ha egy Samsung galaxy s5 is tud annyit?

Minek 30.000 forintert parfum, ha egyszer nem tetszik?

Minek 150.000 forintert cipo, ha egyszer izlestelen, es a 30.00 forintos sokkal szebb/jobb nala?

2015. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem költenék, de végül is megtehetném. Egyszerűen szarul esik olyan dologra költeni, ami mögött nincs akkora tartalom, amennyit elkérnek érte.


Telefonból Sony Xperiát szoktam vásárolni, cipőből jó nekem a 6 ezer forintos futócipő is (vettem már 20 ezerért márkás cipőt, de kiszakadt három hét után a sarka és nem akarták kicserélni; mintha a fogamat húzták volna..), ruhából meg a középkategóriásat szoktam választani. Van mondjuk pár HH termékem nekem is, de csak azért, mert tetszett; nem a márka miatt.


Egy dologra vagyok hajlandó csak sokat költeni, azok pedig a műszaki cikkek. Számítógép 350 ezerért, monitor 100 ezerért, fényképezőgép 400 ezerért. De ezek is csak azért, mert úgy érzem, hogy van mögöttük akkora tartalom, ami megéri. Audit például már megint nem vennék, mert egy túlárazott szar. Szerintem.

2015. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Az iphone az minden csak nem luxusholmi. A luxus nem egy 500 euros telefonnal kezdodik.
2015. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem.

Inkább utazásra költeném azt a pénzt.

2015. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Persze. Bár nem eszetlenül, de néha néha biztos.

Bárcsak megtehetném. :(

2015. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de pl egy pilóta tanfolyamra befizetnék :D
2015. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hobbira költenék, de luxus sminkre vagy ruhára tuti nem. Egyszerűen praktikusabb vagyok annál. Nekem a márka sosem lényeg, csak legyen jó a termék, egy Louboutin vagy Dior logó nem hoz lázba egyáltalán. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy pár (kényelmetlen) hatalmas sarkú cipő vagy egy rúzs ténylegesen annyival többet tud.

Viszont egy Wacom Cintiq érintős rajztáblára beruháznék, ha tényleg minden mindegy, mert ezek tényleg professzionális eszközök. Telefonom Xperiám van, szeretem, Kindle Paperwhite e-book olvasóm, szintén szeretem. Egy újabb laptop nem esne rosszul, de nincs is hatalmas szükségem rá. Viszont a digitális rajztáblák... na azok tetszenek.

Az Apple termékekben nem hiszek, egyszerűen nem annyira jók, mint amennyire drágák, én meg nem izgulok fel a logó láttán.

2015. szept. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én csak akkor veszek drága cuccot olcsó helyett ha élettartam garancia van rajta.
2015. szept. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

nem minden esetben...


350-ért vettem laptopot, mert munka eszköz, meg hosszabb távú befektetés, 34-ért vettem cipőt (direkt olyat ami nem feltűnő)...


Minőségben mondhatni, hogy jobbak mint az olcsóbbak, VISZONT minek vegyek Iphone 6-ot, vagy S6-ot ha nem kell?

S2-m van bőven elég jelenleg amit tud.

Vehetsz drága cuccokat, de szerintem csak akkor éri meg ha tényleg szükséges...


Tehát ha mondjuk egy nyugdíjas havi 5-6x felhívja az unokákat meg pár ismerősét azt megtudja tenni egy buta nyomógombos telefonról is, felesleges neki egy iphone, vagy S6...

Viszont ha már böngészni, facebookozni, olvasni...... akar rajta akkor egy olyan telefont kell venni ami ezekre képes, de még mindig felesleges neki egy több százezres telefon...


Persze vannak olyan helyzetek amikor számítanak ezek a dolgok...pl üzleti életben megnézik ki mit visel, milyen eszközei vannak...


22F

2015. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!