Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki fen hangon beszél...

Ha valaki fen hangon beszél velünk társaságban mit mondjunk neki? Ami ott találó.

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem csodálom, ha nem tudsz frappánsan visszavágni, ha még egy kérdést sem tudsz értelmesen megfogalmazni. Mi az, hogy "fen hangon"? Olyan kifejezés nincs! Létezik a "fennhangon" szó, de az azt jelenti, hogy "hangosan, hallhatóan", így a kérdésed teljesen bugyuta. Valószínűleg -bár csak tippelek- azt akartad megtudni, hogy ha valaki "felülről, magas lóról, lenézően" beszél veletek, akkor mit mondjatok.. de ez is butaság, mert csak akkor lesz stílusos a visszavágás, ha illik az adott sértéshez, nincs egy alap, betanulható válasz, ami minden helyzetben nagyot üt. Olvass többet, fejleszd a szókincsedet, olvass híreket is, legyél művelt, tájékozott, akkor majd lesz elég tudás a fejedben, hogy saját magadtól is vissza tudj vágni.
2015. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs baj a kérdéssel, aki akarja, érti.

A válasz elsősorban attól függ, hogy a másik mennyire intelligens, mennyire "veszi észre magát".


Ha nem túl intelligens, hanem alapból ilyen a természete, csak ez zavar téged, akkor elkezdheted utánozni poénból. Ez nagyon "gyilkos" tud lenni, főleg, ha te egy csendesebb típus vagy :)


Ha valaki intelligensebb, és lekezelő veled, akkor járathatod vele a hülyét, ne vedd komolyan, csak állandóan mondd neki azt, hogy "taníts mester!!!" (persze más szavakkal, de ez legyen a mondanivaló). Legyél irónikus. Beszéltesd, kérdezgesd, játszd meg a naívat addig, amíg bele nem fárad. Ez főleg neked a szórakoztató, mivel a téma semennyire nem érdekel, de a másik fárasztja magát a semmiért. Ilyenkor te nyertél, mert belement a felesleges játékba. Ha okosabb, és eleve nem megy bele a játékba, akkor leállítja magát.


De tanácsot nehéz adni, az függ a konkrét szituációtól, témától, szövegkörnyezettől. Ha jó emberismerő vagy, akkor megtalálod a másik gyenge pontját, de ehhez kell élettapasztalat, valamint lényeglátó gondolkodás.

2015. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"akkor lesz stílusos a visszavágás, ha illik az adott sértéshez, nincs egy alap, betanulható válasz, ami minden helyzetben nagyot üt."


csak valami féle hozzá állásváltásra serkentő viselkedésre gondoltam. Amitől éreztetem vele hogy probléma van azzal ahogy viselkedik de nem le ereszkedő vagy erőszakos stílusban.


Mondjuk ilyenkor működik ha hasonló fölényes reakcióval reagálok kétségbe vonva az arculatot? Cáfolva a fejében a kicsinyes képet rólam.


Vagy gondoltam még kapásból tranzakció keresztezésre felnőtt felnőtt énálapotba csak ezzel az a bajom hogy blokkolja a komunikálciót meg fent tartja a feszültséget ezért valamiféle komplementer gyermekből irányított válasz lenne jó oldja a feszültséget meg fel nyitja a másik szemét.


"akkor lesz stílusos a visszavágás, ha illik az adott sértéshez, nincs egy alap, betanulható válasz, ami minden helyzetben nagyot üt."


Egyébként ez nem igaz vannak be vett frázisok is csak nem sokat ismerek. És minden kezelési teknika mögött meg húzódik egy elv is. Ahogy minden piszkálódásnak meg határozott elvi stuktúrát lehet adni neki. Sokféle álat faj létezik mégis kedved szerint csoportosítható. Bár mely témát előre határolt célok szerint lehet kategorizálni.


Kívőlről nézve viszont könnyebb az ilyesmit ki gondolni mint a szubilyektumnak a konkrét helyzetében.


Ki miképp szokta kezelni a fölényes embereket? Milyen megoldásokat ismertek? Vannak e konkrét megtörtént esetek amiket el tudtok mesélni? Köszönöm.

2015. szept. 7. 17:18
 4/9 lewega ***** válasza:
62%
Ne haragudj, de fogadd meg az 1-es választ, mert a helyesírásod csapnivaló, a fogalmazásod meg kritikán aluli!
2015. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

lewega nevű felhasználó


Mit nem sikerült meg értened?

2015. szept. 12. 00:06
 6/9 anonim válasza:
szegyenitsd meg szexualisan (ha ferfirol van szo) ha norol, akkor meg kerdezd meg h verzel??! nem? akkor meg mennyel mosogatni azt dugulj el!
2015. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 win válasza:

Súlyos....

Szerintem mindent megértett, de addig amíg a helyesírásoddal is ki lehet csúfolni ne kezdj szellemi, legfőképp iróniával , gúnnyal fűszerezett szópárbajt.

előbb tanulj, tanulj , tanulj.

s lehet hogy rájössz nem is kell vetélkedned, mert nem az a Te társaságod.


Ui. meg ne kérdezd mi az az Ui. s hogy miért írtam nagy betűvel a te-t.

2015. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"win nevű felhasználó válasza:


Súlyos....

Szerintem mindent megértett, de addig amíg a helyesírásoddal is ki lehet csúfolni ne kezdj szellemi, legfőképp iróniával , gúnnyal fűszerezett szópárbajt.

előbb tanulj, tanulj , tanulj.

s lehet hogy rájössz nem is kell vetélkedned, mert nem az a Te társaságod.


Ui. meg ne kérdezd mi az az Ui. s hogy miért írtam nagy betűvel a te-t."


Hol kezdtem szó párbajt?

2015. szept. 15. 13:09
 9/9 anonim válasza:
mondtam mar h mitcsinalj........oruletes onbizalommal nagypofajuan keverd le es lehessen latni, h rajtad semmi nem ragad meg hanem lepereg mert te vagy az isten :D en is iigy csinalom es nem lehet beoltani :)
2015. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!