Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ciki, ha kevés ruhám van?

Ciki, ha kevés ruhám van?

Figyelt kérdés

Nem vagyok eleresztve anyagilag, így az egész éves ruhatáram elfér egy szekrényben.

Öszre van mindössze 7 nadrágom, 7 hosszúujjú felsöm, 1 ingem (póló fölé és önmagában is hordható), 1 szoknyám, 2 kapucnis pulcsim, 2 vastag pulcsim, 1 bördzsekim és 1 szövetkabátom. Emellé 2 tornacipö, 1 sportos és 1 magassarkú bokacsizmám.

Minden mindennel felvehetö kb, igyekeztem alapdarabokat válogatni.

Mennyire kevés ez egy 21 éves lánynak?


(Ledöbbenve szoktam itt olvasni, hogy a korombeli lányoknak van 50-60 farmerjük, 60-70 szoknyájuk, és havi 200 ezer körül szoktak költeni ruhára. Nem, nem egy kirívó esetröl vsn szó, egy tucat ilyen válasz érkezett már 16-22 év köztiektöl)


Van saját keresetem, és nem a szüleimen élösködök, már jó ideje külön élek


2015. szept. 5. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
50-60 farmerjuk, 21 évesen ennyire hülye vagy naiv vagy? Mellesleg ki nem szarja le mennyi ruhád van? Tényleg nincs jobb dolgod, hogy a ruháidat számolgasd 21 évesen és ezt "köztudomásra" is hozd? Tipikus pi.sa.
2015. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a te korosztályod vagyok, de nekem sincs több ruhám. Minek?


Ez a fogyasztói társadalom, és a nyugati típusú gazdasági berendezkedés lényege.

Az igényeket nem kielégítik, hanem generálják.


Tehát nem az a cél, hogy az emberek azt vegyék meg, amire szükségük van, hanem az, hogy a keresetüket (legyen a fizetés, vállalati nyereség, bármilyen jövedelem) teljes egészében visszaforgassák a gazdaságba.


(Sőt, igazából nem csak ennyi a cél, hanem hogy ennél többet forgassanak vissza, hitelekkel, de ez más téma)


Szóval aki ezt átlátja, annak nincs 70 szoknyája, nem vesz egy 150.000 ft-os telefon helyett 200.000 ft-osat, stb...

Szerintem ez lenne a normális.


Csak éppen így nem fenntartható a gazdaság, mivel a mi gazdasági berendezkedésünk a növekedésre épül (helytelenül) a stagnálás összeomláshoz vezet.

Ezért nagyon rafináltan, és hatékonyan, generációkat "nevelnek" (tv-n , neten, stb-n keresztül) jól felépített stratégiával egyébként teljesen szükségtelen igényeket generálnak, hiszen így tud a gazdaság továbbra is termelni, így tartják meg a termelő munkások a munkájukat, jut el a pénz fizetés címen a családokhoz, amit más módon visszaforgatnak a gazdaságba.


Na mindegy, nem akarok ebbe jobban belemenni, a lényeg az, hogy akiknél sikeres volt az agymosás, és a 200-adik pár cipő után elborult elmével vesznek egy 201-ediket, akik ebben a világban élnek, azok olyan szemellenzősek, annyira fanatikusak, annyira csak ez a világkép létezik a fejükben, hogy azok számára igen, valószínűleg ciki, ha valakinek csak ennyi ruhája van.


Magam részéről viszont nem valószínű, hanem egészen biztos, hogy vastag sugárba fosom le az ilyen emberek véleményét.

2015. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs több ruhám, mégis minek? :D

Úgyis heti 1x mosok, ennyi ruha pont elég.

2015. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És te elhiszed ezeket a válaszokat? Gyere hozzám feleségül, jól kijövünk majd egymással :D
2015. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem sincs több ruhám, szerintem ez nem számít nagyon kevésnek, leggalábbis a legtöbb ismerősömnek tuti nincs sokkal több. :)
2015. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!