Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha megkérdezem valakitől hogy...

Ha megkérdezem valakitől hogy zavarom-e, idegesítem-e, arra miért nem kapok őszinte választ soha, hogy tényleg zavarom?

Figyelt kérdés
Akkor teszem fel ezt a kérdést, amikor látom a másikon hogy zavarom, vagy úgy érzem a válaszai stílusából mondjuk, és mégis azt mondja rá, hogy nem. Pedig ha tényleg zavarom, neki csak jó lenne ha őszintén tudom, nem?
2015. febr. 21. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszi, hogy megharagszol ha elmondja az igazságot. Emellett nem akar megbántani mert fontos vagy neki. Esetleg szimplán nem szeret senkit se megbántani.

Lehet félreérted ha azt mondja, hogy zavarod vagy csak ideiglenes állapot.


Sok lehetőség van, helyzettől függ.

2015. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rosszul kérdezel: ha tényleg kérdezni akarsz valami fontosat, akkor előtte úgy tedd fel udvariaskodó bevezető kérdésedet, hogy zavarhatod-e. Ne arra légy kíváncsi, hogy őt zavarod-e, mert ez az ő magánügye és ehhez neked semmi közöd. De nyugodtan elhagyhatod és kérdezd a lényeget, mert sokan utálják a felesleges udvariaskodó kérdéseket, mert a lényegre kíváncsiak és azt akarják megválaszolni, nem pedig az udvariaskodásra akarnak reagálni.
2015. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, ha Te látod a másikon,hogy zavarod, akkor miért nem te fújsz visszavonulót, miért kell még ez a provokáló kérdés is, hog zavarod-e? Úgyse fogják azt mondani, hogy nem, illendőségből.
2015. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Senki nem akarja a másikat megbántani azzal, hogy "zavarsz, hagyj most békén". Az ilyet azért megérzi az ember és akkor illik visszavonulni.
2015. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, vagyis úgyse fogják azt mondani, hogy igen!:D
2015. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pl egy több órás baráti csetelésnél nem értem miért nem lehet ezt megkérdezni és erre normálisan (igazat) válaszolni.

Szerintem az lenne a tiszta ha a másik fél megmondaná, hogy most pl levelet kell írnia és nem tud annyira figyelni. De pl ez 10 perc alatt megvan, mindjárt figyel rá. Vagy ez elhúzódik nagyon. Aztán a másik dönt hogy elég neki pár szavas válasz vagy inkább elmegy.


Én simán megmondanám hogy mennyire zavarnak. Nem tudom ez miért sértő.

2015. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha látod rajt, hogy zavaqrod, miért nem hagyod békén?

Egyébként azért, mert nem akarnak megsérteni ezzel.

2015. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!