Magas fokszámú emberekkel hogyan lehet szoros barátságot kötni? Hogyan lehet a fokszámot növelni?
Pedig pont hogy a minőségre (fokszám) megy. A kérdésben az is ott volt, hogy szoros barátságot, tehát a kapcsolat minőségére is volt kritérium. A további kifejtés indoklás volt, nem pedig kritérium.
Csak figyelmesen kell elolvasni a kérdést. :)
Egyébként pedig, hosszú távon fenntartandó kapcsolatot csak olyan emberrel érdemes kötni, aki emberileg is olyan. Ez szépen kiderül. És nem ettől a kritériumtól fog függni, hogy talál-e az ember ilyen barátokat. (Már vannak ilyen barátaim, és van akinek sok ismerőse van, van akinek szinte semmi)
"Ugyanis az ismerettség nem elég, minimum kedvelniük kell, hogy szívességeket tegyenek neked, vagy te magadnak is olyan pozícióban kell lenned, hogy érdemes legyen rád időt áldozni."
Nem feltétlenül várom el, hogy szívességeket tegyenek. Pedig egyébként, ez a dolog azért vele jár egy idő után. pl. az az ismerősöm, aki multiknál vezérigazgató, már kért tőlem szívességeket, és cserébe azóta állásajánlatot is kaptam már tőle, stb.
Ha a majdnem legalsó szinten vagy (mint én), akkor is valahogy kapcsolatba lehet lépni fontos emberekkel, csak azt nem tudom, hogy hogyan. Mert nekem kb. a véletlen hozta.
Kedves Kérdező!
Néhány dolgot nem értek:
1) miért írsz ki kérdést, ha mindent jobban tudsz?
2) miért degradálod a beérkező reflexiókat relevanciától függetlenül?
Amúgy pedig ez az önértékelésről és a személyiségtípusokról szól véleményem szerint.
Tehát ha rendben van az önértékelésed, akkor minőségi kapcsolatokat fogsz tudni kialakítani - az általad említett - fokszám figyelembevétele nélkül, mivel torz emberi személyiség hasonlóan torz emberi kapcsolatokat szül.
A másik oldala a történetnek pedig az emberek személyiségének típusai: mivel minden személyiségnek van pozitív és negatív oldala, éppen ezért ha ismered a személyiségét, könnyebben tolerálhatod negatív oldalait, mivel nem ér meglepetésként.
Nincs olyan, ami nem az érdekeken alapul. Legfeljebb, máshogy definiáljuk az érdeket. Nekem az is érdek, hogy jó legyen a társaságom, és ha például külföldre költözök, akkor se a semmibe csöppenjek bele. Egy kis mobilitás. Lehet, hogy karrier szempontjából is megéri, de engem leginkább szociális szempontból érdekel.
Mint mondtam, nem ezen múlik, hogy valakivel mély kapcsolatot épitek-e ki. Hol van megirva, hogy minden kapcsolatnak mélynek kell lenni? És, akárhogy is nézed, az, hogy több emberhez jutsz el, mindenképpen azt jelenti, hogy több emberel van esélyed mély kapcsolatot kialakitani.
Te valami szociológiát tanulsz? Szerintem ezt a fokszám dolgot az emberek nagy része nem ismerte amíg el nem olvasta a kérdésedet. Ha kicsit egyszerűbben kérdeznéd több értelmes választ kapnál. Mondjuk: "Hogyan lehet szoros barátságot kötni olyan emberekkel, akik már eleve sok igazi baráttal vannak körülvéve?"
Amúgy szerintem pont úgy lehet velük is barátkozni, mint bárki mással. Ha voltak elég nyitottak ahhoz, hogy ilyen sok barátot szerezzenek, és te magad is nyitott ember vagy, akkor könnyen össze tudsz velük barátkozni. Mindegy hány ember áll már mellettük.
Nem vagyok szociológus, azt gondoltam, hogy egyértelmű lesz ez a fogalom, mert a középszintű matematika érettségi tananyagának része (gráfok).
De tisztábban kellett volna fogalmaznom valóban. Illetve legalább már a kérdés elején kifejteni.
Egyébként értem a mondandódat, erre én is gondoltam. Csak, vázolnám a problémát:
- Lehet, hogy az, akinek sok ismerőse van, eleve más körökben mozog
- Nem mindig lehet gyorsan megállapítani, hogy kinek mennyi ismerőse van
- Ha valakinek sok ismerőse van, annak prioritást kell felállítania. Ami ugye az én szempontból akadály lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!