Hogyan kell tutira megállapítani valaki arcáról, hogy az a személy-e aki valóban, és nem csak egy nagyon nagyon hasonló ember? Van rá trükk? A profik is kiderítik valahogy.
Például sokszor látok egy két képet a hírodalakon politikusokról, de leginkább sztárokról, híres emberekről, akiket sutyiba lekaptak az utcán, hogy valamit csináltak, vagy botrányosan öltözködtek, vagy bármi.
És ilyenkor kikeresem googleba a sztár képeit, és megpróbálom összehasonlítani, hogy tényleg- ő volt-e vagy csak egy hasonló emberre ráfogták a hír miatt.
És nézegetem a képeket, és próbálok különbséget találni.
Mondjuk egy csajnak az egyiken vastagabb a szemöldöke, és akkor látom, hogy "ez nem is Ő!" de aztán rájövök, hogy kiszedhette, vékonyabbá, meg bármi.
Vagy a másik képen világosabb barna a haja, de eszembe jut, hogy hajfestés, vagy fényviszonyok mások.
És nem találok sokszor semmi konkrét dolgot, hogy az egyiken teljesen más valami vonás az arcán, amiről tuti megmondod, hogy ez nem is ő!
Mit érdemes megfigyelni az emberi arcnál? Vamnak pontok, amiket nem lehet sminkkel, kozmetikával, fodrászattal elrejteni?
Szemszínt is lehet kontaktlencsével már változtatni, arról nem is beszélve hogy ea legtöbb kép az ilyen "paparazziktól" több tiz, méterről van fotózva egy zsúfolt utcán, vagy bevásárló központban, tehát nem egy studió minőségű kép küzelről, élesítve...
De a profik is összehasonlítják a bűntényeknél a kamerák, képeit nem? És megtudják mondani, hogy a vádlott szerepel-e a képen, vagy sem ugye?
Tehát van rá módszer, hogy tutira megmondjam valakiről, hogy ez nem Ő csak egy 90%ban hasonlító ember, vagy tényleg ez biztosan ő?
Normális híroldalak nagyon vigyáznak arra, hogy ha azt írják, hogy az XY, akkor ő is legyen a képen.
Különben többmilliós pereknek néznének elébe.
A rendőrségnek vannak drága képalkotó szoftverei, amikkel nagy valószínűséggel azonosítani tudják az arcokat (szemtávolság, orr, áll stb.), de ez nem olyan egyértelmű, mint az ujjlenyomat, vagy a DNS.
Hát azért a profik is számítógéppel azonosítják be az arcokat, nem különös ismertetőjegyek alapján. A bulvárújságoknak meg nem kell mindent elhinni. Szerintem sokszor nem az szerepelhet a képen mint akiről írnak, csak kell a szenzáció.
Ez olyan mint az előtte utána fogyókúrás képek. Közük nincs a valósághoz.
Ez évi töri érettségin arcokat is föl kellett ismerni, pl.: Lenint! - Ugyan mi alapján?
Olyan tanúk által, akik a kérdéses személyt személyesen ismerik szerintem működik az azonosíthatóság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!