Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hova lett alázat a mostani...

Hova lett alázat a mostani fiatalokból?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztelet a kivételnek, de a legtöbb fiatalnak Magyarországon csak jogai vannak, semmi kötelességet, vagy tiszteletet nem hajlandó mutatni/elvégezni, hacsak ez nem fontos az ő céljából.

2013. dec. 21. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

28 éves nő vagyok és sajnos engem anyám gyerekkoromba rendszeresen pofozott,naponta ordított velem ,tehát kellett egy kis idő a kamaszkorom után mire ezeket a csodás gyermeknevelési módszerek kihevertem.Megfogadtam ,hogy ha én egyszer a gyerekemre akár milyen okból kezet emelek abban a szent pillanatban csapjon belém a nyári villám.

De az a helyzet ,hogy én nagyon jó gyerek voltam egyébként mindig megpróbáltam szót fogadni anyám szeretetét kiérdemelni ,de csak belém rúgtak lelkileg szinte minden hol. Mielőtt a fiatalok lennének fikázva ,hogy nincs bennük alázat kérdezzük meg: Az idősebb generációban van? Nincs. Kicsinyesek ,önzőek ,egoisták pont ezért szar ez a mai világ ,hisz most az ő generációjuk érvényesül.Nagyon megbántam ,hogy én olyan kis mulya voltam sokáig :/

Egyébként meg a tisztet annak jár aki kiérdemli és nem pedig alanyi jogon :)Mindegy ,hogy az illető mennyi idős!

2014. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolóval egyetértek.


ettől függetelnül valóban jogos a kérdés, mit lehet csinálni egy elhanyagolt gyerekkel. mert ha egy szülő figyel rá, akkor nem lesz belőle primitív agresszív gyerek. ha emg olyan, akkor később méginkább az lesz, ha verik.


ha a tanárverésekről van szó, akkor ismerek olyan cigányembert, aki 16 évesen összeverte a saját apját, mert "meg akarta nevelni". problémás családból szinte sosem kerül ki békés lelkű gyerek, azt meg nem további veréssel lehet megnevelni. az ember nem bika, hogy bármit eltűrjön.

2014. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
birka
2014. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Esetleg ennek ELLENÉRE marad esély, h jó ember lesz az illetőből, pl tudatosan, vagy tudat alatti dacból: "én nem leszek agresszív, mint a szüleim". Ez utóbbi inkább tudat alatt gyakori, a tudatos dac is megjelenik, de inkább eképpen: "azért is csinálom, ha már tiltják és elvernek érte!" "


Csakhogy ez nem így működik. Az ember 90%-ban a szüleitől másolt mintákból építkezik. Ha azt látod hogy apádnak az volt a problémamegoldása hogy eljárt a keze, akkor ez beépül a gyerek problémamegoldásába. És nem csak az agresszió, hanem minden viselkedési forma, kiabálás, dícséret, megalázás, megalázás elviselése, minden. A környezet csak formálni tudja azokat a mintákat amiket a szüleinktől viszünk. Az csak egy darabig megy, hogy dacból más leszek. Pár év után rájössz, hogy ugyanolyan vagy.

Az agresszió ráadásul könnyebben "örökíthető" így, mert a frusztráció mintegy indikátorként segíti a továbbvivést.


Aki pofozza a gyerekét a legjobb példa. Őt is pofozták. Nincs más megoldás a felmerülő problémára szerinte. De nem is keresgél, ő is pofoz. És az ő gyereke is pofozni fog, emiatt. Senki sem tanította meg hogy máshogy lehet kezelni azt a problémát.

2014. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Előző: nem értek egyet veled. Az emberek (így a gyerekek) egy része inkább befele forduló alkat (introvertált), és ezen emberek többsége pont hogy kevéssé utánoz másokat, ellenben egyéniségek, már pici koruktól fogva általában. A magam példáján is tudom. Máig szinte totális ellentéte vagyok szüleimnek, pedig 40 éves vagyok. És ráadásul én nem dacból vagyok ilyen, hanem mert eleve totál más természetem van gyerekkoromtól, mint szüleimnek. Alapvetően jóindulatú és korrekt gyerek voltam és felnőttként is vagyok. Ráadásul pedagógus lettem, és teljesen más pedagógiai elveim vannak a szüleiméhez képest (ők nem neveltek engem és tesóimat, hanem agresszívek, és kétszínűek). A pedag.elveimet a gyakorlatban is alkalmazom, amikor alkalmam van gyermekekkel foglalkozni (sitterkedek olykor, mivel szakmámban nincs álláslehetőség).
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!