Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Törvényszerű az ha valakinek...

Törvényszerű az ha valakinek volt egy törés az életében és azt amit tettek ő is hasonlókat fog tenni másokkal? Vagy ha tettek vele pl valami megalázót újra arra vágyik vajon?

Figyelt kérdés
már láttam effélét a kérdés igazából az lenne h miért vállnak olyanná az emberek egy trauma után miért lesznek olyanok mint az elkövető vagy miért szeretnék újra és újra átélni a rossz élményt? ezt miféle betegségnek lehet nevezni miért történik ez?

2013. dec. 11. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, csak ha hajlamod van rá.

Ha azt a rosszat akarod tenni, amit veled tettek, vagy szeretnéd újra átélni a veled történt rosszat, akkor keress fel szakembert.

2013. dec. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hosszúhajú ***** válasza:
Ha úgy érted a kérdést, hogy szülők gyerekei ugyanúgy viselkednek majd, mint ahogy velük viselkedtek, akkor ezt a pszichológiában a sorsanalízisnél úgy hívjuk, hogy ösztönsors vagy kényszersors. Abból áll, Szondi elmélete szerint, hogy van egy úgynevezett családi tudattalan, amikor is az ember ösztönösen azt a mintát követi ismétli, amit látott, kapott. Ez később mindenben megjelenik, párválasztás, pályaválasztás... részeg apukás gyerek, könnyebben választ magának italozó férfit... Ha külső hatásról van szó, nem pedig családon belüliről, akkor is mintakövetésről van szó. ezek nem betegségek, csak rossz minták De csak eddig terjed a pszichológia tudásom.
2013. dec. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na és ezeket a rossz mintákat hogyan lehet legyűrni? mit kell ahhoz tenni h ne történjen újra és újra? a párválasztás igaz mondhatni mert kétszer is sikerült kifognom egy full alkesz nőt bár nekem apám piázott egész kisgyerekkorom mondhatni születésem óta én mondjuk nem piázok
2013. dec. 11. 15:01
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
na jól beletrafáltam. hát a tankönyvem szerint addig nem tudsz kilépni ebből a mintából, míg meg nem oldod. szét kell valahogy választani melyik a valódi Te személyiséged, a te személyes tudattalanod, és melyik ami nem te vagy, csak a hozott családi tudattalan. ilyenkor kezdetben persze ösztönösen a családi mintát ismétled, ez óhatatlan, de idővel, még inkább tapasztalattal szétválik a kettő, mert szerencsére a személyes tudattalan a családi tudattalan felett áll. Hogy hogyan tudnál a rossz berögződött mintán változtatni? - nem vagyok pszichológus, de önismeret megszerzését írtam a régi jegyzeteimben, ami a negatív megtapasztaláson megy keresztül. ez hosszú folyamat. de jó lenne, ha tudnék konkrét tanácsot is adni. de legalább tudod miről is van szó, hogy nem veled van a baj, ha körbenézel, tulajdonképpen minden ember ezt teszi. most ha pszichológus lennék, biztos azt mondanám, valami önismereti tréning biztos jó lenne, de nem akarom játszani az eszem. úgy gondolom, az élet abból áll, hogy megtaláljuk a saját személyiségünket, és kellő önismerettel felemelkedjünk a törvényszerűségeken. pszichoanalízis, egyebek - Jézusom de tankönyves lettem...de azt gondolom, te jobb úton jársz már mint a többiek, mert a legtöbb ember fel sem ismeri egész életében, hogy ugyanazt teszi, mint a szülei, amit vele tettek. csak meglepődik a hat nevelő apával felnőtt gyerek, hogy miért nem jó neki egyik férfi se. az, hogy te ezt a mintakövetést felismerted, az volt az első lépés.
2013. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
önismereti tréning mint például?
2013. dec. 11. 19:12
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:

hú de nehezet kérdeztél. az a baj, hogy nem vagyok pszichológus, csak a főiskolán tanultam pszichológiát is. ezer meg ezer önismereti cucc van.

Lényeg, hogy olyan kéne, ami módszertanilag olyan mint a viselkedésterápia - a kívánt viselkedési minta elsajátítása ismétléssel és megerősítéssel történik, amelynek hatására a berögződött minta lassan kioltódik. nálad pont ez a cél- fú ez nagyon szakszöveges, ezeket a jegyzeteimből írom. Nagyon sajnálom, hogy nem tudok többet hozzátenni, hogy mit merre keress, de legalább kaptál egy kis háttéranyagot remélem.:)

2013. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz azért a segítséget
2013. dec. 13. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!