Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » HELP! HELP! HELP! Dührohamok,...

HELP! HELP! HELP! Dührohamok, törés-zúzás, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, régóta küzdök depresszióval és dührohamokkal. A problémám okozói a szüleim, akik szántszándékkal megnehezítik az életem. Tönkretették a gyerekkoromet, majd a középiskolás éveimet a folyamatos veszekedéseikkel. Most egyetemre járok, de nem támogatnak sem anyagilag, sem máshogy. Egy ideje szélsőséges hangulatváltozásaim vannak. Néha ok nékül szinte eufórikus jókedvem van, utána jön a mélyrepülés, és gyakran a dührohamok. Olyankor mindent tönkreteszek, ami a kezem ügyébe kerül, általában a kedvenc tárgyaimat, ruháimat, teljesen elvesztem a kontrollt, pedig tudom, hogy utólag úgyis megbánom, de nem tudok tenni ellene. Pszichológusnál járam már, de nem segített, nem igazán tudom elmondani neki a problémáimat, mert úgy érzem, hogy nem veszi komilyan. Ez valami betegség lehet? Mit tehetnék, hogy véget érjen ez a rémálom?
2012. márc. 21. 20:44
 1/3 anonim válasza:

Szerintem neked az hiányzik, hogy megbeszéld ezeket a problémákat valakivel. Vannak barátaid? Próbáld meg velük megbeszélni.

De lehet, hogy az hiányzik, hogy valaki nagyon szeressen.

2012. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az 1. válaszolóval ! És szerintem erőltetnéd kéne kicsit a pszichológust, nekik ez a munkájuk, még szép, hogy komolyan veszik

de komolyan, amikor már tárgyakban kárt teszel az már nem csak az a tinis ó depis vagyok, hanem tényleg hasznos lenne egy szakemberrel megbeszélned

2012. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pedig pszichológusként mondom neked, hogy ezzel bizony szakemberhez kell fordulni! Nagyon fontos, hogy olyan pszichológust keressél fel, akiben meg tudsz bízni, a személyisége szimpatikus. Hosszú lesz a terápia, ahogy kiveszem a soraidból, nagyon régről indul ez a probléma.


Sajnos, ha "személyiségzavar gyanús" valaki, akkor nagyon nem elég a baráti beszélgetés, mert adott esetben újra kell építeni a személyiséget.. Ehhez kell a szakember, még az is valószínű, hogy átmenetileg gyógyszert is kell szedned, ami segíti a kontrollt megtartani. (ezt viszont csak pszichiáter írhat fel)

A Tündérhegyi pszichoterápiás intézet holnapján nézz körül! www.tunderhegy.hu

2012. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!