Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy ember hány embernek tudja...

Egy ember hány embernek tudja megjegyezni az arcát és a nevét?

Figyelt kérdés
Te nagyjából hány embert ismersz?
2013. júl. 17. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

38,642.


Ellenőriztem.

2013. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha elgondolkodok, hogy akinek 1000-2000 ismerőse van facebookon, az vajon mennyit ismer fel belőle, ha szembejönnek vele az utcán. Ezen már én is gondolkoztam, de szerintem rengeteget meg lehet jegyezni, csak abba gondolj bele, hogy régen meghalt történelmi személyek, írók, felfedezők rengetegét láttuk könyvekben iskolában és őket is felismerjük. Szerintem több ezer nevet és arcot tudunk megjegyezni, de lehet, hogy tízezrekig is elmehet a lista.
2013. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Annyit, hogy meg sem tudjuk szamolni!:)

Az emberi agynak meg a negyedet sem hasznaljuk fel egy egesz elet alatt sem. Tehat nincs ez szamhoz kotve. Ahany embert latunk es megismerkedunk vele soha nem felejtjuk el!:)

Tehat ezen tenylig hiaba torjuk a fejunk, hiszen az emberi agy nagyon osszetett es rengeteg mindenre kepes!:)


Udv!:)

2013. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni :)

Szerintem szakmától is függ. Egy tanár valószínűleg, több arcra, névre emlékszik. Anyósom óvonő, az utcán mindig ráköszönnek, ő meg egyből válaszol, hogy szia Évike, pedig az Évike már legalább 16 éves..

Nekem jó az arcmemoriám, így pl. emlékszem régi iskolatársakra, munkatársakra, csapattársakra vagy éppen azokra akik közel laktak hozzánk. A nevek már macerásabbak, mert pl. az iskolatársak közül, sok olyan volt akinek soha nem is tudtam a nevét.

Viszont azt vettem észre, hogy sok embernek nagyon rossz az arcmemóriája, pl. volt egy lány akivel indultam egy versenyen, beszélgetünk is, a következő verseny előtt meg hülyének nézett, hogy mit köszönget neki egy idegen az utcán..

2013. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Állítólag egy ember áltagosan 100 embert képes pontosan megjegyezni arcról és névről adott időben. Ez nagyjából lefedi a közvetlen környezetében élőket. Ez azért van így, mert az ember nem többezres közösségekre van berendezkedve, tehát 100 fő felett igen csak gyérülnek a konkrét emberi interakciók, felesleges annyi embert pontosan megjegyezni, sosem kellett.


Persze nyilván ha egy ismerős arc jön szembe, akkor előbb utóbb rájössz honnan ismerős, meg van aki bizonyára többet is meg tud jegyezni, a 100 egy átlag, én szerintem kb 200 embert vagyok képes hirtelen beazonosítani.


De állítom, hogy a több százas vagy ezres ismerős számmal rendelkező facebook felhasználóknak ha csak fényképet mutatnánk, a felének a nevét sem tudná.

2013. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korlátlan, kivéve betegség esetén.
2013. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
pontosan annyit amennyit az illető hajlandó megjegyezni se több se kevesebb :D
2013. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mennyit de több mint 100-embert ismerek akit ha meglátok, kapásból mondom a nevét.
2013. aug. 5. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!