Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek hogy alakulnak az...

Nektek hogy alakulnak az emberi kapcsolataitok? Miközben alakulnak, mi van a fejetekben? Mi a normális?

Figyelt kérdés

Pontosan arra gondolok, hogy amikor alakul egy emberrel a kapcsolatotok (új emberek) akkor hogy álltok hozzájuk. Vannak a fejetekben mérlegelések, hogy beleférnek-e a ti elvárásaitokba, szűrőrendszeretekbe? VAgy nagyobb türelemmel vagytok feléjük? VAn közben olyan gondolat, hogy na ez ilyen, meg amolyan, ez nem szimpatikus stb.? Mondhatjuk ítélkezésnek is, ami a ti hozott dolgaitokhoz, nem illik (pl. bunkó, vagy nagyképű, sznob stb)


Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy vagytok ilyenkor, egyáltalán figyelitek-e a másik embert, hogy ő milyen, fog -e neked tetszeni, vagy nem is méregetitek?


az a legrosszabb, amikor figyeled, gyűjtöd a pontokat, és a végén rájössz, hogy nem szereted, és nem szimpatikus.


És nem kell mindenkivel szimpatizálni, meg mindenkitől elvárni hogy bejöjjünk neki, de akkor is rossz rádöbbenni arra, hogy én se tudok elfogadni akárkit, és megijedtem, hogy túl ítélkező vagyok-e, és hogy mi a normális, hogy lehet több elfogadással kéne lennem a többi ember felé, azért mert ők mások.


Leírjátok hogy van ez nálatok ilyenkor a fejetekben, amikor egy új társaságba kerültök, és kezd kialakulni, hog y ki milyen ember? hogy olyankor mit figyeltek, szűrtök-e gondolkodtok-e mérlegeltek-e stb. Mit kezdtek olyankor amikor valakiről megállapítjátok, hogy na ő nem az én világom, nem vagyunk egy hullámhosszon.


Hozzá tartozik, hogy ez egy családban történt most velem, de érdekel más szituáció is.



2013. jún. 17. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát először is ennyit nem gondolkodok az emberi kapcsolatokról. Ha új emberrel találkozok, akkor egyből van egy benyomásom, amit aztán tud egy kicsit alakítani a viselkedésével, hozzáállásával, de nem jellemző, hogy egy antipatikus ember belopná magát a szívembe. Ez csak akkor baj, ha mondjuk az új főnökről, vagy a leendő anyósról van szó. Ilyenkor nem az a teendő, hogy megpróbáljuk megszeretni, hanem hogy el tudjuk fogadni olyannak, amilyen.
2013. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és mit teszel, ha tegyük fel nem szimpi? Kerülöd, vagy megjátszod magad?
2013. jún. 17. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem leszek bunkó vele, de nem is fogom keresni a társaságát. Ha el kell viselni akkor távolságtartó és hűvös vagyok. Na jó, szent én sem vagyok, ha bosszantó a viselkedése, bizony tudok csipkelődni.
2013. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én mindenkivel barátságos vagyok, azokkal is, akik mások szerint "nyomik", vagy kevésbé népszerűek. Csak azokkal vagyok elutasító, akik valamiért nagyon unszimpatikusak (nagyképűek, lekezelőek, sugárzik róluk a sötétség). Tovább akkor megyek, akkor tudok kialakítani barátságot, ha van olyan pont, ami közös, vagy valamiért érdekessé válik számomra az ember, jobban mint a többiek. Ez lehet a személyisége, az érdeklődési köre, vagy a világnézete. Én kicsit elvontabban gondolkodok, ezért a hasonló gondolkodású emberek kötnek le. Azért nem ítélkezek már, mert én magam sem tudok megfelelni a saját magam elvárásainak. Bántok meg embereket tudtomon kívül, bármennyire nem szeretném, és ez előfordulhat mással is.
2013. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze ahány ember, annyi féle, és ez a nyitás, és ítélkezés is mindenkinél másképp történik. Csak azért kezdtem el ezen gondolkodni, mert szeretném tudni, hogy miért akarom minden áron bebizonyítani magamnak azt, hogy én más vagyok, és hogy miért alakítottam ki ilyen erős szűrőrendszert emberek felé. Ez azért nem jó, mert ha túl sok negatív pontot szereztem egy emberben, akkor egy idő múlva kirekesztem magam, és elkezdem ellenségesnek látni a helyztet, társaságot. Pedig pont hogy szeretnék olyan lenni, aki nem ítélkező, és elvárnám a többi embertől is azt, hogy ne legyen ítélkező velem szemben. Csak én eleve azt csinálom, hogy nem merem felvállalni magam, mert már eleve úgy gondolom, hogy ha én megmondanám, hogy én ki vagyok, akkor elutasítanának. ezért inkább felveszek egy csendes karaktert, aki nem árul el magáról sokat, nem nyilvánít véleményt, hanem felvesz egy műmosolyt, egy fajta ilyen megjátszott nyitást, elfogadást színlel, aztán meg fortyogok magamban, hogy hát ez milyen egy sötét tuskó, én más vagyok, és ha elmondanám hogy én más vagyok, akkor meg tuti elutasítana kirekesztene, elítélne. De valahogy rájöttem, hogy ez így sehogy sem jó, és emiatt nem tudom hogy mi lenne a jobb megoldás, hogy kezeljem ezeket a kapcsoaltaimat, mert ha nagyon kiadom magam az se jó, de ha meg felveszem ezt a műmosolyt, az se jó, mert közben meg én már a fejemben kialakítottam a képet, hogy ellenségek, mert mások. túl bonyolult algoritmus ez nekem, hogy miért van ez, és hogy mit kéne másképp csinálni, hogy jó legyen.
2013. jún. 19. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokat számít, hogy hány éves vagy.

A viselkedéseden változtathatsz, de az érzéseiden sajna nem.

Èn amikor találkozon egy "új" emberrel, csak figyelek, ill. beszélek, tehát abszolúte nem gondolkodom.

Arra koncentrálok, hogy menjen a beszélgetés, lehetöleg mind a ketten jól érezzük magunkat.

Ez idáig remek.

De aztán önkéntelenül jönnek vissza a szavak, mondatok, amiket a másik mondott, cselekedetei... stb., akár éjszaka is , tehát itt abszolút szó nincs tudatosságról és önkéntelenül összerakom a puzzle-t és rádöbbenek a rejtett szándékaira, hazugságaira - hogyan használ ki másokat, nem feltétlen engem, és akkor máris összeomlik a jó benyomás róla.

Mivel öntudatlan, nem is tudok védekezni ellene.

Ez van. Nálam magas az erkölcsi, morális szint és ezt elvárnám másoktól is. Persze többnyire várhatom...

Ha Te is bonyolult lélek vagy, spirituális beállítottságú,

sajnos sokat fogsz csalódni az emberekben.

Sokáig kell keresgélned, mire egy neked megfelelöre bukkansz. De ezt rögtön meg fogod érezni!

Addig pedig kénytelen vagy a többieket elviselni mümosolyokkal, mert mégiscsak társadalomban élünk, nem vonulhatunk el remetének.

Nem tudsz elmenekülni önmagad elöl, ilyen vagy: kritikus, igényes.

Bizalmas kapcsolatra törekszel, nem csak az idö agyonütésére. Ezzel teljesen egyet tudok érteni.

2013. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon szépen összefoglaltad, és sokat segitett :) van egy pár ilyen emberem már, és velük jól vagyok, de nem tudom, valamiért a többi embertől is elvárnám ezt a mércét, amit soha nem fogok megkapni. Addig meg marad a mumosoly. :)
2013. jún. 22. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!