Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom hogy kiben bízhatok és ki akar átverni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom ki mikor hazudik, nagy ritkán tudom csak megállapítani.

ma 11:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egy kapcsolatban, egy munka helyen stb. Nem tudom mikor van az hogy csak ígérget és mikor van az hogy igazad mond.?
ma 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor is nyiss, de szépen, lassan adj bizalmat.


A bizalmat ki kell érdemelni, ha bizonyítottak, akkor bízz.

Ne bízd szőröstül-bőröstül első pillanattól kezdve magad a másikra, hanem szépen lassacskán, egyre nagyobb mértékben, ha látod, hogy nem ért csalódás, és ő is megadja számodra a bizalmat, ill. tisztel...

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
meg nem csak élő beszélgetésnél vannak kétejeim hanem pl, vidochatnél is beszélek valakivel és az elkezd nem a kamerába nézni és azt mondja nincs ott senki de közben mással beszél, meg vigyorog.
ma 12:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan könyvből nem lehet megtanulni biciklizni, úgy az emberismeret is csak úgy jön, ha interakcióba kerülsz emberekkel és ők így vagy úgy viselkednek veled szemben, te meg leszűröd a következtetéseket.

Nincsenek mágikus jelek, egyszerűen fejlesztened kell az emberismeretedet, és az csak úgy megy, ha emberekkel kapcsolatban vagy.

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az eddigi esetekből vond le a tanulságokat.
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, az olyan eset elég gyanús, hogy félrenéz, vigyorog, és mondja, hogy nincs ott senki... legalábbis leírás alapján, de hogy ezt így kijelentessük, látnunk is kellene a képet.


Videochaten, chaten, stb. pláne nehezebb a bizalom, ott főleg fontos óvatosnak lenni, kiváltképp, ha még nem találkoztatok.


Fontos, hogy SOHA ne adj ki magadról olyasmit, amit nem vállalnál mások előtt, tehát ne mutasd magad meztelenül, stb. mert simán lehet, hogy felveszi, aztán feldobja a netre, vagy csak úgy a haveroknak mutogatja. Még akkor is, ha most jóban vagytok, de később csak bosszúból, vagy azért, hogy zsaroljon, mert többet szeretne.


Tehát tudni kell bízni magadban, és nemet mondani.


És itt eljutottam arra, hogy aki magában nem tud bízni, az másban sem, tehát nagyon fontos az önbizalom kiépítése. Aki bízik magában, az eleve kevésbé vonzza be az ilyen visszaélősöket.


Másik, hogy esetleg te is készíts ilyenkor felvételt, és nem visszaélés céllal, hanem azért, hogy mivel nem bízol magadban, esetleg átnézd ismét a felvételt, elemezd, hátha később szemet szúr valami figyelmeztető jel, vagy éppen olyan dolog, ami gyanakvást ébresztett benned, rájössz, hogy csak vaklárma volt a részedről, hogy lehet, hogy csak a telefonjára nézett félre, és talán csak azon nevetett, mait te mondtál...

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel kapcsolatban akar átverni? Csak megbízható emberrel üzletelj.


Ismerkedni akarsz, és úgy gondolod bánthat? Bárki bánthat, de elsősorban a bűnözőket, verekedős, embereket kerüld. Aki bántani kar, és nem bűnöző, azt is kerüld.


Először ismerd meg, utána barátkozz. Ha nem megy, akkor sem baj. Sok a gonosz ember, jobb, ha ilyen esetben inkább nem barátkozol vele. Ne legyetek rosszban, csak ne barátkozz vele.


Keresd inkább az Istennel való kapcsolatot. Imádkozz Istenhez, kövesd Jézus Krisztus szavait, és olvasd az Újszövetséget.

ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*akar, és nem bűnöző
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a szemedbe néz, vagy az arcmimikája eltér attól amit mond általában hazudik. Sokszor emelkedik ilyenkor a pulzusszám, esetleg ingerlékenyebben reagál, hogyha visszakérdezel hogy, "tényleg?"
ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
Teszteld őket. Ha jelentéktelen dolgokat is elpletykál, hazudik másnak róla, akkor ne ossz meg az illetővel fontosabb dolgokat.
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!