Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet a gond a magyar...

Mi lehet a gond a magyar társadalomban, hogy sokkal több férfit látok magam körül egyedül, magányosan mint nőt?

Figyelt kérdés
Esetleg mert a férfiak túl magasra teszik a lécet míg a nők inkább kötnek kompromisszumot társkereséskor?
ma 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A szemeddel lehet a gond.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ezt AKAROD látni, a valóság nem ez
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Tehát a nők megoldják "egymás között"?
ma 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
azert mert ez a "norma". a lanyok/nok osszeallnak tobb kisebb csapatba es a ferfiak mint a maganyos farkasok tengetik mindennapjaikat... egyedul jarnak el pisilni is... szornyu.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Valóban több férfi magányos időskorában. Pl. a hajléktalanok >90%-a is férfi a statisztikák szerint, nagyon sokan pl. úgy kerülnek utcára, hogy válás után a nőnél marad a lakás.
ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert a férfiak túl magasra teszik a lécet míg a nők inkább kötnek kompromisszumot társkereséskor?"


Na hát ha valami, ez biztosan nincs az okok között. Konkrétan felnevettem ezen a gondolaton - pedig férfi vagyok.


Amúgy szerintem ez eleve nincs így, csak torzított a mintád. Azt látod, hogy alig találsz magányosan élő huszonéves nőt, míg férfit egy csomót. De közben szemet hunysz a magányosan élő, vagy egyedül gyereket nevelő idősebb nők felett.

ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Mi a gond a társadalomban, hogy... LÁTOK.."


A társadalomnak semmi köze a te percepciódhoz. Hacsak nem látsz mindent, by definition lehetetlen, hogy a szubjektív érzékelésed reprezentatív legyen.


Ha már itt tartunk, én meg sokkal több szingli csajt látok magam körül. Igaz, én egy irodában dolgozm HR munkakörben, szóval eleve jóval több nő van körülöttem, mint mondjuk egy asztalosműhelyben lenne :D

De nem is vonok le következtetést a társadalomra nézve....

ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kivel vannak kapcsolatban a nők, ha nem férfiakkal? Most oké van pár leszbikus, de egyébként viszont ahány nő kapcsolatban van, pont ugyanannyi férfi is. Az úgy nem működik, hogy kb minden nőnek van párja, és kb egy férfinak sincs.


Hacsak nem hiszel valami elvont, nevetséges elméletben arról, hogy egy férfinak van 100 barátnője..

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az a magányos, aki egyedül él, akkor talán igaz is lehet (tehát nem az, aki a szüleivel, gyerekeivel van egy háztartásban), egyébként nem jön ki a matek :)


Már kezd ez megszűnni, de a férfiak még mindig könnyebben kerülnek olyan pozikba, ahol megengedhetik maguknak a saját ingatlant és valamennyire társadalmi elvárás is tőlük, néhányan meg képtelenek máshoz alkalmazkodni, a nők pedig jobban ragaszkodnak a gyerekhez és elfogadottabb, ha a szülőkhöz visszaköltöznek (néha meg is "nyerik", h gondozniuk kell őket...) és valamivel kompromisszumképesebbek, mint a férfiak.

ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!