Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha az ember be van állva de...

Ha az ember be van állva de tudja kontrollálni, akkor az mennyire látszik külső szemmel?

Figyelt kérdés
ha en vagyok ilyen helyzetben akkor nyilván nem csinálok hulyesegeket, en kozossegben ugy szoktam h pl magamba elvagyok, nezek magam ele, zenet hallgatok, nyugodt vagyok, lazulok de nem tulsagosam feltunoen, csak lazán, kozben belul meg kvajol vagyok. Az a baj be szoktam parázni hogy ilyenkor mindenki engem figyel es tudja h be vagyok állva.
szept. 6. 13:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, függ ez attól, hogy milyen szer (a leírtak alapján feltételezem, hogy füves vagy, de javíts ki, ha tévedek), mennyire vagy beállva, mennyire gyakorlott a megfigyelő és milyen közösségben vagy.


Pl. házibuliban úgyis tudja mindenki, hogy ki van beállva mert eleve együtt szívnak az emberek. Szórakozóhelyen kb. mindenkiben van valami, senkit se érdekel. Éjszakai buszon úgyszintén senki se nézi (mondjuk én megvárom, amíg kb. szalonképesen nézek ki, mielőtt hazaindulok). Inkább a potenciális veszélyforrásokat figyelik vagy csak próbálnak ébren maradni. A boltban a boltos azért összerakhat valamit, amikor hajnali fél 2-kor húzza le a félkilós chipset és gumicukrot, te meg meg vagy lassulva kicsit.


Bármilyen olyan helyen, ahol nem illene beállva megjelenni... ott valakinek fel fog tűnni, ha nem is mindenkinek. És minél inkább próbálsz természetesen viselkedni, annál kevésbé tűnsz természetesnek. De ha ilyen felmerül, el kéne gondolkodni azon, hogy le kéne állni, mert később bajaid lesznek ebből, hogy kinéznek, mert józan társaságban konstans be vagy állva, esetleg csak betépve tudsz funkcionálni.


8-as, azért vagy lepontozva, mert ez senkit sem érdekel. Egyrészt nem válasz a kérdésre, másrészt kétféle ember van: az egyik aki elhiszi, hogy a drog rossz, neki fölösleges még egyszer mondani. A másik, aki már n alkalommal hallotta és nem hiszi el. Neki is fölösleges n+1 alkalommal elmondani. És miattad, meg a hozzád hasonlók miatt nem lehet normálisan beszélni a témáról, mert jöttök és ideokádjátok, hogy a drog rossz és a másik tábort meg sem hallgatjátok. Pedig állítólag nekik (is) akartok segíteni - már ha nem csak a saját felsőbbrendűségi érzéseteket akarjátok táplálni.

szept. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

Sokan nem hallottak a drogok károsságáról, és sokan azt gondolják, hogy bizonyos drogok kevésbé veszélyesek.


Nem tudják, hogy egyszeri használat is veszélyes. És hogy bizonyos emberekre, akik érzékenyebbek a drogokra, sokkal erősebben hathat. Még egy gyógyszernek is vannak mellékhatásai, a drogoknak ugyanúgy.

Akik érzékenyebbek a drogokra, azoknak sokkal súlyosabban kijöhetnek a hatások.


Panaszkodni sem mernek sokan, mert sajnos, ha ilyen rossz dolgot csináltak, mint a drogozás, akkor azt büntetik, és jogosan. Igaz, nem érdemel olyan büntetést, mint azok, akik terjesztik, és ráveszik másokat a drogok vásárlására, de azért mégis csak illegális dolgot csináltak, még ha nem is tudták a drogok veszélyeit.


Aki pedig rávesz másokat a drogozásra, azok nem vállalnak felelősséget, ha rosszul vagy. Nem is akarják, hogy panaszkodj nekik.


A drog olyan függőséget válthat ki, ami szenvedést okoz, és amit egyedül nem tud az ember legyőzni.


Isten segítségét kell kérni, imádkozni, Jézus Krisztus szavait követni, és egészséges életet élni.

szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Látod, erről beszéltem.


"Sokan nem hallottak a drogok károsságáról"


Biztos? A csapból is ez folyik. Az iskolában többször hallja a gyerek. Aztán kiszabadul a valóságba és az egész narratíva szétesik valamiért...


"és sokan azt gondolják, hogy bizonyos drogok kevésbé veszélyesek."


Tehát minden drog pontosan egyformán veszélyes? Nincs köztük semmi különbség? Tehát, ha valaki már próbálta pl. a füvet és nem lett baja, nyugodtan kipróbálhatja a heroint is? Nem gondolod, hogy az ilyen fekete-fehér állítások hiteltelenné teszik a kommunikációtokat?


"Panaszkodni sem mernek sokan, mert sajnos, ha ilyen rossz dolgot csináltak, mint a drogozás, akkor azt büntetik, és jogosan."


Pont ez a baj, hogy az emberek büntetéstől félve nem mernek segítséget kérni.


"Aki pedig rávesz másokat a drogozásra, azok nem vállalnak felelősséget, ha rosszul vagy. Nem is akarják, hogy panaszkodj nekik."


Mi van, ha valakinek ezzel ellentétes tapasztalata van? Pl. én eddig csak olyan drogos társaságokkal találkoztam, akik figyelnek egymásra. Ismét, nem gondolod, hogy ha a gyerek az iskolában végig ezt a mantrát hallgatja, aztán kiszabadul a valóságba és rájön, hogy valami nem mindig úgy van, onnantól kezdve megkérdőjelez mindent, amit hallott?


"Isten segítségét kell kérni, imádkozni, Jézus Krisztus szavait követni, és egészséges életet élni."


Miért fordulna bárki Jézus Krisztushoz, ha a hívei megbélyegzik és nem hallgatják meg? Miért gondolod, hogy a kérdező befogadja az üzenetedet, ha a kérdésre nem is válaszolva rárontasz, hogy büntetést érdemel. Miért csodálkozol ezután, hogy az emberek leszavaznak és nem kíváncsiak a véleményedre?


Komolyan kérdezem. Tudod, Jehova Tanúi azért küldik a híveiket házalni, hogy amikor az emberek rájuk csapják az ajtót, ebből azt szűrjék le, hogy a világiak milyen elutasítóak és ezért csak az egyházban bízhatnak. Nem feltételezem, hogy te is JT, vagy, de nem akarom, hogy ilyen élményed legyen, ezért kérdezek. És bocsánat, ha kissé agresszív voltam a fogalmazásomban néhol, de tényleg, én betemetni szeretném az árkokat, nem mélyíteni.

szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

B.szdki 13-as, neked mennyi türelmed van!

Egyébként életem legjobb (és egyetlen értékelhető) drogpreenciós előadását egy katolikus iskolában hallgattam meg, ahol az egyik tanár egy olyan öregdiákot hívott el, aki évekig cuccozott, volt rehabon is, és az elmondásai alapján eléggé pokol lehetett neki.

Azzal kezdte az előadását, hogy "nem értem, miért mondják, hogy a drog rossz, mikor az k.va jó!"

Egyszer sem hangzott el egyetlen ítélkező, vagy becsmérlő kijelentés a szájából azokra nézve, akik akármilyen szerrel élnek. Csak arról beszélt, hogy mik a figyelmeztető jelek saját magunkon, vagy másokon, amik arra utalnak, hogy "túltoltuk" és már nem az élvezeti szer kategória hanem függőség, hogy lehet ártalmat csökkenteni, hová érdemes és nem érdemes fordulni, hogy avatkozzunk közbe, ha egy barátunkért aggódunk, és mit nem érdemes mondani.

Én mondanám, hogy drogozom, párszor beleszívtam egy füves cigibe, és fogok is, ha behívnak, de nálam itt megállt a történet. Sosem veszem észre senkin, aki odajön pl. házibuliban, vagy fesztiválon azzal, hogy ő mennyire be van állva, hogy be lenne... Azt se tudom, mik a jelei. Viszont egy pohár ital elfogyasztását is kiszúrom embereken, akkor is, mikor mások nem, mert inni meg szoktam.

szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy van ellenpélda is és létezik értelmes iskolai prevenció (és itt ismét elnézést kérek, nem akartam a keresztények ellen szólni általában, csak az erőszakos hittérítőktől van herótom).


Nálunk anno talán a szcientológusok voltak általánosban és gimiben is és olyan magas lóról beszéltek, hogy kb. ott határoztam el, hogy már csak dacból is kipróbálok (majdnem) mindent. Végül nekem is csak a fűvel "sikerült" mindenféle élményeket szerezni, máshoz nem igazán találtam társaságot (meg volt egy kéjgázos sztori, de az ugye nem is "igazi" drog).


Ja meg rémlik, hogy volt egy Zacher Gábor-féle előadás is gimiben, ő is egész korrekt, szerintem részben neki is köszönhetem, hogy nem ész nélkül vetettem bele magam az éjszakába.


De a végletekben beszélő prevenciós előadókra azóta is haragszom, különösen a szcientológusokra, persze őket van még több okom is nem szeretni.

szept. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen, valamiért csak azok tudnak hitelt érdemlően beszélni erről, akik vagy maguk próbálták, vagy ez a munkájuk, mint pl. Zacher. A többi az a Szomszédokban látott "belőtte magát fűvel" kategória.
szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó a drog. Bele lehet halni, akár egyszeri használatba. Ki se próbáljátok. Nagyon rossz, és aki rávesz titeket, az lehet meg is öl, ha panaszkodni mersz, mivel nekik ez az élet, ők szeretik. Az, hogy te belehalhatsz, az nem érdekli őket.


Nem túlérzékenyek a kezdők, hanem nekik jó, és egészséges még a testük, és az érzékelésük, és a szervezetük még jobban érzi a veszélyt. Ki se alakuljon a drogok elleni bírása a szervezetnek, mert akkor sokkal többet tudtok bevinni a szervezetbe, ami iszonyat káros. Amíg rosszul vagy tőle, az a jó, mert akkor még érzi a szervezeted a a káros hatást.


A legjobb, ha leteszed a drogot az elején. Ha beleszívsz a fűbe, a sok gonosz ember ráerőlteti, hogy jól érzed magad, pedig valójában nem érzed jól magad. Ha eszel egy kenyeret, az finom, és nem kell többnek mondogatnia, hogy ugye milyen jó? Meg nem kell hozzá zene, meg nem kell hozzá lefeküdni, meg nem mondja azt anyukád, hogy először csak egy falatot, nehogy rosszul legyél tőle. Attól, hogy valaki felnőtt, és erős, és bírja a munkát, az nem jelenti azt, hogy drogoznia kell, vagy hogy bírnia kell a drogokat.

szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%
Aki drogot használ, az már nem nagyon fogja eldönteni, mert valószínű belehal. Aki be van állva, az meg semmit nem tud kontrollálni, utólag még azt is elfelejti, hogy mit csinált közben. Ha egyáltalán ki tud józanodni belőle.
szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem lehet likvidálni ezt a szerencsétlent... Tönkreteszi még a maradék párbeszédet is, ami még létezik ezen az oldalon. Egyébként a koffein, a nikotin, meg az alkohol is drog. Szóval ne igyatok kávét, teát, mert BELEHALTOK a 19-es szerint.
szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azért ezzel a "majd az eldönti SAJÁT MAGÁNAK hogy jó-e vagy nem" kijelentéssel óvatosan. Az ittasan/bódultan vezetők is ugyanezt hiszik magukról, hogy majd ők jobban tudják és nem lesz semmi baj. Aztán nemcsak magukat nyírják ki, hanem ártatlanokat is.
szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!