Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ma Magyarországon miért...

Ma Magyarországon miért elengedhetetlen kelléke az alkohol a társas összejöveteleken?

Figyelt kérdés

aug. 16. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Miért kell kiemelni, hogy Magyarországon? Nagyon sok más országban is előkerül az alkohol, ha buli, egyéb társas összejövetel van. Nekem nem szimpi, mikor valaki tökre befeszül már az alkohol szótól is, meg alkoholistának néz mindenkit, aki megiszik mondjuk egy családi szülinapon egy pohár pezsgőt, vagy mondjuk koncerten két sört. Az sem igaz, hogy aki alkalmanként iszik, az biztos nem tudja anélkül jól érezni magát. Nyilván a másik véglet sem jó, sosem nógattam, csesztettem senkit, aki absztinens, vagy épp nem akar alkoholizálni bármilyen okból az adott bulin, és megmagyarázni sem kell, hogy miért nem. Akinek ilyen erőltetős emberek vannak a közelében, ignorálja, de ahogy írtam már, démonizálni sem kell egy mértéket tartó, eseményhez kötött alkoholizálást.
aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezért utálok ilyen bulikba menni. Én megiszom 3-4 sört nekem ez elég,akkor jön a piszkálódás miért nem iszok még alkoholt? Mert nekem nem kell több. Aki nem iszik azt meg főleg piszkálják. Ezért ha lehet el sem megyek.
aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Énis emiatt nem megyek. Minden évbe van csapatépítő, f szopó főnök be akar rugatni engem. Na ezért nem megyek
aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, külföldön is 😅
aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert még mindig a kipcsák harci vér csörgedezik sokakban.

Meg ettől erős sokmindenki.

aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
redvás céges karácsonyi bulin, ha repetát kérek a sült lazacból azért fizetnem kellene (1 tál ingyenes) bezzeg ha a vodkából kérek, akkor az ingyen van. Kolléga annyit ivott, hogy mentőt kellett hozzá hívni, detoxba vitték, másikat meg ketten vitték ki a taxiba.
aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Mert ez mélyen beleivódott a társadalmunkba.

Félreértés ne essék, nem vagyok egy megrögzött alkoholellenes (de alkoholizmusellenes igen), de elég gáznak tartom, hogy a médiából lépten-nyomon azt tolják a képedbe, hogy alkoholizálj, mert akkor vagy valaki. Csak akkor ér valamit a szabadidőd, ha piálsz, csak akkor lehet jó a buli, ha piálsz, csak akkor lehet az életet élvezni, ha piálsz. Sok helyen munkahelyi rendezvényeken elvárt dolog, hogy igyál. A legtöbb társaságban szintén elvárás.

És természetesen lehet nemet mondani. Csak akkor általában viharos sebességgel a perifériákon találja magát az ember. Ő lesz a mellőzött, a kiközösített, a szerencsétlen kis bénácska, az antiszoc, csak mert történetesen nem akar inni. Szóval a többség inkább iszik, aztán jobb esetben nem válik ő is az ital rabjává, rosszabb esetben pedig igen.

Könnyű mondani, hogy az ember egyszerűen mondjon nemet, és ne menjen olyan társaságba. Csak amikor egy munkahelyi közösség, vagy egy osztályközösség olyan (mert ne legyünk álszentek: a legtöbb középiskolás masszívan alkoholizál), akkor az elég nehezen kivitelezhető, hogy ne menjünk olyan közegbe.

aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Lattam egy pezsgo reklamot a tv-be, roviden az volt a lenyeg hogy barmi jo elmeny tortenik veled, igyal

Szoval ezek utan en mar nem csodalkozok hogy az orszag fele alkesz

aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#15 Ne feledjük, okosak is lesznek tőle nagyon.
aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Oldja a gátlásokat, valamelyest, illetve segít ellazulni, feldobja a hangulatot, meg szerintem vannak olyanok is jócskán, akiknél ez már bőven megszokás is.

Én sem szeretem ezt, ahogy inni sem. Azt meg pláne nem, ha/amikor tukmálni kezdik az alkoholt, nemleges válasz után meg csak még inkább rákezdenek.

aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!