Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ma Magyarországon miért...

Ma Magyarországon miért elengedhetetlen kelléke az alkohol a társas összejöveteleken?

Figyelt kérdés

aug. 16. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
így oldódnak fel könnyebben
aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
*összejöveteleknek
aug. 16. 09:46
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert hazánk vezet az alkoholizmusban, erre a szintre süllyedt. Sokan ilyen családi mintát hoztak, hogy csak piával lehet jól szórakozni, ezzel kompenzálnak.
aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Antiszociális lény ***** válasza:
69%
Soha nem voltam az az ember aki szeretné fogyasztani az alkoholt. Így pont annyira kelléke amennyire te magad azzá teszed. Azzal nem kell foglalkozni, hogy más mit csinál.
aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert mértékkel oldja a gátlásokat és ellazít.

A másik aspektus, hogy ahol alapbeállítás, ahhoz a társasághoz nem kell csatlakozni.

aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy alkoholista ország vagyunk.
aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem... Szüleim is ilyenek, falra mászok tőlük... ha megyek hozzájuk, "muszáj" ott aludnom, mert csak akkor tudunk inni. Az nem opció, hogy ebédeljünk együtt alkohol nélkül. Nemrég volt eljegyzésünk a párommal, mindenki kérdezgeti hogy mikor iszunk rá?? Mikor lesz lagzi, amin inni lehet?? - Igazából bármi történik, ami említésre méltó jó vagy rossz dolog, egyből "inni kell rá"... Ha valahol épp nem akarok alkoholt inni, egyből döbbenten kérdezgetik, hogy csak nem terhes vagyok?? (Nyilván más oka nem lehet..)


Nem leszek álszent, én is szoktam alkoholt fogyasztani, max 1-2 hetente egy pohárral. De ez engem is marhára zavar, hogy állandóan inni "kell".

Szerencsére én azt látom, legalábbis a saját kis buborékomban, hogy a korosztályomnál (30 vagyok) és a nálam fiatalabbaknál már kevésbé a létezés alfája és omegája az alkohol, a legtöbben inkább csak ritkán fogyasztják. Remélem tényleg ez lesz az irány.

aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Társaságfüggő, és szerintem inkább fiatalokra, vagy férfiakra igaz.
aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Mert frusztráltak az emberek és be vannak feszülve, alkohol nélkül nem tudják elengedni magukat.
aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A 20 éveiem elején szerintem gallyra vágni magam, de 25 éves koromra kinőttem. Most szintén szeretek meginni egy-két sört meg egy-két pálinkát ha vendégség van, de ha nics partnerem hozzá akkor nem vágom a földhöz magam. Azzal iszok aki szereti, azt meg nem csesztetem aki nem.

Én mostanában mértékkel iszom. Főleg azért is, mert már nem bírom, és ha nem is rúgok be tőle olyan gyorsan, egy kicsit nagyobb mennyiség már olyan másnaposságot csinál, hogy nem bírom. Pedig egyetemista koromban lement azért 6-8 sör meg 4 -5 jager, és órára is be tudtam menni.

aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!