Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire zavar, ha mész az...

Mennyire zavar, ha mész az utcán egy ismerősöddel, és szembe jön valaki, akit máshonnan ismersz?

Figyelt kérdés

júl. 25. 09:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ha két ismerőst máshonnan ismerek, akkor valószínűleg ők nem ismerik egymást. Ettől kellemetlen a helyzet mindenkinek. Ezért érdemes elkerülni az ilyen helyzeteket. Leírom egy kis történettel, hogy mikor mit teszek, és miért rossz a helyzet.


Emberke megy az utcán, van vele egy Kísérő. Érkezik egy Szembejövő, aki ismeri Emberkét, de Kísérőt nem.

- Szembejövő helyében én megelőzöm a helyzetet. Ha meglátok egy Emberkét olyan Kísérővel, akit nem ismerek, akkor inkább másfelé indulok, elkerülöm őket, hogy Emberkének ne kelljen magyarázkodnia Kísérő előtt, hogy ki vagyok, honnan ismerjük egymást, stb.

- Kísérő helyében mindig a háttérbe húzódom, hogy Emberke tudjon beszélni Szembejövővel, ha akar. Ha észreveszem, hogy elindulnak egymás felé, akkor hátralépek. Persze ehhez figyelni kell.

- Emberke helyében, tehát "középső" emberként, közös ismerősként nincs mit tenni, olyankor nagyon zavarban vagyok, és nem tudok mit kezdeni a helyzettel, mert nem is igazán lehet mit kezdeni vele. És teljesen mindegy Emberke, Kísérő, és Szembejövő kora és neme, illetve Emberke és Kísérő vagy Emberke és Szembejövő közti kapcsolat jellege (párkapcsolat, rokonság, szomszédság, munkakapcsolat, stb.), ez mindenképpen egy zavarba ejtő és természetellenes helyzet, de a legrosszabb, ha családtagok és barátok találkoznak. (Családom tagjainak hiába mondom évtizedek óta, hogy ha ismerőseimmel vagyok, főleg olyannal, akit ők nem ismernek, akkor kerüljenek el, ne menjenek oda hozzám. Ehelyett alattomosan rám köszönnek és zavarba hoznak, szándékosan. Hogyan lehetne megértetni velük, hogy azt tegyék, amit évtizedek óta kérek tőlük?)


Tehát a helyzet mindig annak a legrosszabb, aki a legkevésbé tud tenni ellene, vagyis a középső embernek. Ezért tettem fel ezt a kérdést.

júl. 25. 13:15
 12/21 A kérdező kommentje:

Amúgy mindenkinek zöldet adtam, 2 kivétellel, akiket lepontoztam.

7. (2024.07.25. 10:04) "Értelmezhetetlen a kérdés.


Mentális problémákkal nem ide kell jönni."

PROVOKATÍV, SZEMÉLYESKEDŐ VÁLASZ, NINCSENEK MENTÁLIS PROBLÉMÁIM, CSAK MEGOLDÁST KERESEK EGY KELLEMETLEN ÉLETHELYZETRE.


11. (2024.07.25. 12:16) "Ennek a kérdésnek tényleg csak akkor van értelme, hogyha az ismerőse alatt a szeretőjét érti. Dehát nem azt írta."

ÉRTELMETLEN VÁLASZ, NEM TUDOM, MIÉRT KELL FELTÉTELEZNI, HOGY SZERETŐM VAN. NINCS MÉG, NEM IS VOLT SOHA.

júl. 25. 13:19
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Továbbra sem látom, hogy kettő, egymást nem ismerő ismerős találkozása miért probléma. Köszöntök egymásnak, esetleg bemutatkoznak és ennyi. Normálisan szocializálódott emberek ennyivel elintézik a dolgot.

Számtalanszor voltam ilyen helyzetben, mindhárom szerepben és sose volt se kínos, se kellemetlen, se semmi egyéb. Feleslegesen túlbonyolítod a helyzetet. A probléma itt veled van, teljesen olyan, mintha szégyelnéd minden létező ismerősödet.

júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Én sem látok problémát. Tisztában vagyok vele, hogy ahogy nekem is, úgy az ismerőseim, barátaimnak is vannak olyan ismerősei, akikkel nem ismerik/ismerjük egymást. Ez nem titok. Idegen emberrel találkozni meg nem kínos, gáz, se nekem, sem a barátaimnak. Jön az ismerős, helló, szevasz, Kitti, ő Pista, egy haverom, Pista, ő Kitti, egy barátnőm. Kis bájcsevely, elköszönés. Mi ezen a kínos?
júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem eddig egy kivétellel sosem zavart ilyen helyzet, teljesen rendesen meg tudtuk oldani mindet, nem volt belőle semmi extra.

Az az egy alkalom meg az volt, hogy én kerültem a "Kísérő" szerepébe, amikor "Emberke" találkozott "Szembejövővel". Ők megörültek egymásnak, ölelkeztek, és beszélgetni kezdtek azonnal. Meg eleve úgy köszöntek, hogy csak "Emberkének", én meg mintha ott sem lettem volna, el is fordultak tőlem. Esélyem sem volt köszönni, bemutatkozni.

júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
15-ös ez valóban zavaró, de itt csak a másik két ember bunkó volt, semmi több. Ha velem ilyen történne, én egyszerűen elsomfordálnék. Ha akkor rám szólnak, hogy hova megyek, akkor megmondanám, hogy úgy látom, ők már egymással akarnak foglalkozni, nem zavarom őket. Ha meg rám se szólnak, akkor ennyi volt ez az ismeretség.
júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Pedig ez tényleg valami mentális probléma lehet, a felvázolt szituációban semmi kellemetlen nincs,
júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Enyhe autizmus lehet. Szociális helyzetben szerencsétlenkedés és maximális túlgondolás. Semmi baj nincs ezzel, csak be kell látni, hogy az emberek nagy része nem problémázik ezen és ilyesmiket el lehet tanulni a normiktól nyugodtan.
júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem magyarázkodás, kérdező. Julcsi, ez itt az anyukám, anyu, ez az osztálytársam, akiről már meséltem, hogy gördeszkázik. Áhhá, hát szia Julcsi örülök, hogy megismertelek. Kisfiam, majd szombaton várlak ebédre. OKé anyu, jó, hogy összefutottunk, most megyünk Julcsival moziba, puszi. Csókolom, szia!

Ebben tényleg csak akkor lehet zavart érezni, ha valami mentális gondod van. Soha nem kérném a családomat, hogy kerüljenek el, ha valakivel meglátnak. Úristen, hát vérig sérteném őket ezzel, és az valóban ciki.

júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A Fent leírt háromszereplős történetben (Emberke, Kísérő, Szembejövő) mit tehet Emberke a helyzet elkerüléséért (ha éppen el akarja kerülni a találkozást)?
júl. 26. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!