Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki egyedülálló, arról miért...

Aki egyedülálló, arról miért gondolják azt, hogy egyből ugrik mindenkinek?

Figyelt kérdés
Én az vagyok, de attól még van saját életem, és ha szólnak nekem, hogy fél óra múlva itt vagy ott találkozzunk, nem biztos, hogy elmegyek, ha más, akár egyedül végezhető elfoglaltságot terveztem. Vagy a rokonok is megtalálják az embert, hogy ha te egyedül vagy, akkor úgyis bármikor ráérsz segíteni. Aztán még ők vannak megsértődve, ha nem állok azonnal a rendelkezésükre. Ti hogy gondoljátok ezt, helyes az, ha nem mindig ér rá az ember akármikor másoknak?
tegnapelőtt 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
tegnapelőtt 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl annyira elfoglalt vagyok a saját életemmel, hogy szociális kapcsolatokat sem tartok fennt. Igaz, nem is ismerek olyan embert akire érdemes lenne időt szakítanom. Ez egy szélsőség, de neked is lehet foglalt pillanatod.
tegnapelőtt 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni nemet mondani! Azt az embert lehet csicskáztatni aki hagyja magát. Le kell szerelni az olyan rokonokat akik rád telepednének. Határozottnak kell lenni, többször ki kell állnod magadért, majd csak egyszer leszoknak róla.

Az van bajban ilyenkor aki tartozik a rokonának, vagy a rokon folyamatosan pénzeli. Aki ebben a szituban van az kénytelen lesz úgy ugrálni ahogy fütyülnek neki.

tegnapelőtt 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt most nem igazán rólam van szó, mert én mindig is megmondom, ha saját programot terveztem, csak az a kérdés miért gondolják azt, hogy ha én egyedül vagyok, akkor emiatt több a ráérő időm?
tegnapelőtt 09:02
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak az időd több, hanem rugalmasabb is vagy, mivel nem kell máshoz alkalmazkodnod.
tegnapelőtt 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös csakhogy ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy a nem létező párommal megyek el futni, vagy egyedül, mert ha én azt terveztem, akkor azt is fogom tenni, a végeredmény ugyanaz. Az időmmel én gazdálkodom, nem mások.


Nem mondok vissza minden programot, ha lefixáljuk azt, hogy egy hét múlva találkozunk, akkor, ha nem ígérkeztem el korábban, ott leszek a megbeszélt alkalommal. Én most csak a spontán, azonnali összeröffenésekről beszéltem. És ha "döglés" van beütemezve, akkor "dögleni" fogok, és ezen sem változtatok más kedvéért, aki nem tudott szólni időben.

tegnapelőtt 09:53
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Ez annyit tesz, hogy nem vagy rugalmas, egy kicsit sem.

Ezt mondd meg az ismerőseidnek, hogy tudják mihez tartani magukat.

tegnapelőtt 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es ha ez a rugalmasság kritériuma nálad, akkor a te értelmezésed szerint valóban nem vagyok az. Ezt azonban az ismerőseim, rokonaim tudják. Csakhogy fordított helyzetben, ha én hívok meg valakit, és az illető nem ér rá vagy épp nincs kedve eljönni, nem füstölgök magamban, meg a legközelebbi találkozás alkalmából se hánytorgatom fel neki, hogy a múltkor miért nem jött el. Rám meg hajlamosak olykor megsértődni, ha egy hirtelen jött spontán találkozóra, ami százszor is van egy életben, nem megyek el, mert mást terveztem és ahhoz tartom magam. Ezek szerint te egy rugalmas ember vagy aki akármikor ráér ha hívják. Örülj neki hogy te meg ilyen vagy.
tegnapelőtt 11:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez pontosan ezt jelenti.

Részedről pedig elfogadó vagy. Ők meg nem.

tegnapelőtt 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan gondolkodva aki egyedülálló, nincsen se gyereke, se párja az alapvetően rugalmasabb tud lenni, mint az akinek van egy fix. Illetve van akikről tudom, hogy sokkal inkább ráérnek, és igen, ezek általában egyedülállók mint én magam.
tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!