Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez így tolerálható még?

Ez így tolerálható még?

Figyelt kérdés

Szombatonként leszoktam ugrani a helyi presszóba, betolok 6-7 Millert, meg 2-3 2 centes jégert. A hét többi napján nem iszom alkoholt, egy átlagos hétfőn, vagy mint most egy átlagos kedden eszembe se jut, hogy alkoholt fogyasszak. Home office-ban tolom a munkám, így csak szombatonként hagyom el a házat huzamosabb időre. Egyetlen barátom Pesten dolgozik, így komolyabb program csak akkor van, ha ő itthon van, szerez fuvart, vagy becsapódunk félhaverokhoz, aztán megyünk egy városba bulizni egyet. De magam nem szeretek esténként megindulni más településekre, így amikor magam vagyok, akkor csak a faluban belül maradok.


24/F


márc. 5. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez már alkoholizmus. Nem a mindennaposság a kritériuma, hanem a rendszeresség.
márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem alkoholizmus.


Még többet is ihatna.


Az nem jó, hogy csak egy haverod van.

márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs köze a mennyiségnek az alkoholizmushoz, 2-es (jó, nem egy-két pohárról beszélek ebédhez), a rendszerességnek van, de ez már amúgy is elég sok.
márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne alkoholizmus, ha függene is tőle, azaz hiányozna neki, ha kimarad.
márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha minden hétvégén ugyanez a program, akkor hiányzik neki.
márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, volt, hogy hosszú hónapokig nekem is így volt a piálás program, aztán elmaradt és utána meg volt, hogy hónapokig nem ittam alkoholt.
márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Roppant egyszerű kipróbálni:

hagyjál ki 3 alkalmat egymás után. Ugye közben sincs alkohol.

Ha végig bírod úgy, hogy nem hiányzik, nem is gondolsz rá, akkor nem vagy alkoholista.

márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az a baj hogy ez a mennyiség az idővel növekszik
márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!