Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valahogy "bevonzom", hogy...

Valahogy "bevonzom", hogy "két lábbal szálljanak belém". Ma egy órán belül két ember üvöltötte le a fejemet, az egyik telefonon úgy, hogy nem is látott. Hogy tudnék utánajárni, hogy miképpen (miből) olvassák le rólam, hogy velem lehet így beszélni?

Figyelt kérdés
Mondjuk szerintem az egyik soha többet nem fog hozzám szólni, mert sikerült nekem is hasonlóan "kulturáltan" válaszolnom. Túl teszem rajta magam, de elegem van, hogy mindenki belém törli a cipőjét.
2023. nov. 9. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Ez előfordul, én a héten a harmadik csajtól hallom hogy hogy megtépné a nővéremet:)
2023. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem új, nem ritka, 50 éve kapom a lebarmolásokat. Néha vicces okokból. Volt, hogy az üvöltözőnek a szemébe röhögtem, akkor a baromságokat beszélt, csak sajnálom azt a napi 1/4-1/2 néha 1 órát, ami ezzel megy el. Ennl még az is jobb, ha nézek ki a fejemből.
2023. nov. 9. 13:54
 3/13 budai_lány válasza:
49%

"Hogy tudnék utánajárni, hogy miképpen (miből) olvassák le rólam, hogy velem lehet így beszélni?"


Kezdjük ott, hogy hogy nézel ki? Ha egy 2 méteres, kigyúrt, 120 kilós kopasz férfi vagy, netán valami tetovált, barnabőrű úriember akinek a telefonján szól a mulatós a szamurájkard rugósbicska pedig a zsebben akkor szerintem kevésbé fogjád "beléd törölni a cipőjüket"

2023. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kisugárzásodból derül ki.
2023. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem bugylibicska volt a jelem az oviban. Látom, hogy vannak emberek, akiket akkor is békén hagynak, ha embert ölnek (kivéve, ha a média felkapja), nem tartozom közéjük. Egy békés piréz vagyok (régebben magyar voltam, de az ország megtagadott)
2023. nov. 9. 14:20
 6/13 anonim válasza:
Ez van. Nálam is ez a helyzet. Mintha rám lenne írva, hogy "rúgj belém". Egyszer betelik a pohár és képen törlök valakit. Majd az elmegyógyintézetbe ellátnak. Nem tudom miből gondolják. A kisugárzáshoz lehet köze. Sajnos álltalában meghúnyázkodom. Ettől mégtöbbet bántanak. Neked azt tudom ajánlani, hogy vegyél fel mogorva arcot. Talán békén hagynak.
2023. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Írd le a konkrét eseteket minden körülményükkel együtt. Akkor lehet mondani valamit. Mondjuk, ha egyiknek ugyanúgy válaszoltál, akkor tkp. csak a saját kultúrkörödben vagy.
2023. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A konkrét eset az volt, hogy egy szabad parkolóhelyre beálltam, és a szerény kolléga közölte, hogy hova húzzak onnan, mert az a parkoló az övé. Kérdeztem, hogy honnan kéne tudnom. "Már kész van a tábla csak még nem raktam ki". Hasonlóan békésen válaszoltam.

Javaslom az ügyfélnek, hogy ezt a terméket meg kéne venni. Az ára miatt leüvölti a fejem. Említem, hogy semmi közöm a gyártóhoz, keressen másik eladót, ha drágának tartja. "De akkor is hogy képzelem ez akkor is drága". Válasszon másik terméket. "Akkor is drága". Teljesen mindegy, már üvölt és vörös a feje.

2023. nov. 9. 18:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt rossz szakmába dolgozol, ez nem neked való, ha ennyire emészted magad egy ügyfél miatt.

Másrészt én pl az a típus vagyok, akivel senki sem kiabálhat. Volt, h a főnököm elkezdte csak emelni a hangját. Fogtam magam és kimentem az irodájából. Jött utánam, h még nem fejezte be, én pedig közöltem vele, h ha a kiabálást nem fejezi be, akkor a többi meg nem érdekel és otthon a családdal meg a kutyával kiabálhat, velem nem. Nincs az a munka, nincs az a pénz, nincs az az élethelyzet, amiért ezt eltűrném bárkitől is. Pedig alapjáraton én sem vagyok egy túl karakán alkat.

2023. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is pont olyan vagyok mint a 9-es.

Egyszer dolgoztam egy üvöltozos főnökkel. Mondtam a titkárnojenek, hogy velem ezt egyetlen egyszer teheti meg. Két év után fordult elő először. Másnap reggel vittem a felmondásomat. Nagyon meg volt lepődve, nem is fogadta el.


Mondtam neki hogy velem egész eddigi hosszú életemben senki nem beszél így kétszer egymás után. És te sem. Nem lesz második lehetőséged.


Ha pedig ügyfél kiabál akkor ezt szoktam mondani : kérem vegyen vissza a hangerőbol, mert egyrészt én is normálisan beszélek önnel, másrészt pedig így biztosan nem lesz a problémaja elintezve. Ez mindig bejott eddig.


Soha de soha semmilyen körülmények között nem tűröm el ezt a stílust, minden esetben nagyon határozottan vissza szoktam utasítani.

2023. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!