Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kezdjük egyre korábban...

Miért kezdjük egyre korábban "öregnek" érezni magunkat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy már a 30 körüliek elkezdik magukat öregnek titulálni meg egymást is..én itt vagyok 23 éves és elkezdett zavarni a gondolat, hogy hamarosan közelebb leszek a 30-hoz, mint a 20-hoz, pedig még a 40 éves kor is fiatalnak számít... Ez miért van szerintetek? Vagy régen is ez volt csak nem vettem észre? (lehet nem jó témában írtam ki ezt a kérdést, ezért bocsi)

2022. szept. 4. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mert mindenhonnan a fiatalság kultusz ömlik ránk. Reklámokban, magazinokban mindent fiatalokkal akarnak eladni, ezért már a 30-asok is öregnek érzik magukat. És a felgyorsult tempóra gondolok még, az emberek hamar elfáradnak, kiégnek, ha 3 ember helyett rohangálnak és dolgoznak.
2022. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Egészségtelen életmód és sok stressz az oka. 2-3 éve komolyabban sportolok, azóta mintha folyamatosan fiatalodnék. Még az arcom is fiatalosabb (feszesebb bőr, csillogó szemek stb). Előtte mintha egy zombit láttam volna a tükörben, pedig csak a húszas éveim végén járok!
2022. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem kezdjük. Vannak, akik igen, panaszkodnak. De aki nem, az nem hirdeti. Mindenki a fanyalgókra figyel.
2022. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kicsit ilyen felgyorsult világban élünk. Ha megnézzük pl a mai 13 éveseket akkor tapasztalhatjuk, hogy a legtöbb már sminkel, úgy öltözik és viselkedik, mint egy 18 éves. Sokkal többnek is néznek ki a koruknál. Amikor én voltam 13 éves akkor még nem volt ennyire ez.

Én is 23 éves vagyok és szerintem pontosan azért is érezhetjük magunkat idősebbnek, mint amennyik vagyunk, mert a fiatalabb generáció is mintha előbb akarna érettnek tűnni.

2022. szept. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem igaz, hiszen akkor mit mondjon egy 60-70+ éves. Szeretnének ők 30 éves testben élni újra, amikor még a többség egészséges, jól néz ki. Nekem még olyan ismerőseim is jól néznek ki harmincasan, akik önpusztító életet éltek a 20-as éveikben. Nyilván szerencsés a genetikájuk is. Egyébként szerintem régen rosszabb volt, akkor már egy nőt 23 évesen vénlánynak mondtak vagy házasodniuk kellett, akkor is, ha nem volt érzelem. Azután már nem is nagyon éltek az emberek, csak dolgoztak, hogy el tudjak tartani a családot, a boldogságot nem ismerték. Szerintem most sokkal jobb, mert egy harmincas is úgy élhet, ahogy szeretne és ez kihat a külsőre is. Nem szabad olyan oldalakat, személyeket követni, akik torzítják az ember önmagáról alkotott képet.
2022. szept. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!