Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki kövér kisgyerek volt azt...

Aki kövér kisgyerek volt azt tényleg csúfolták ez miatt az iskolában?

Figyelt kérdés
Nekem eszembe se jutna ilyenért meg nagyon másért se csúfolni senkit.

2021. nov. 16. 06:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy nem jutna, mert valószínűleg már nem vagy gyerek.

De a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni. Nagyon.

Nálunk csúfolták a kövér gyereket.

Ezért kéne résen lenniük a szülőknek, mert ha a gyerek kövér, az a szülő hibája. A kövérség miatt csúfolni fogják. A csúfolás miatt még több kajával vigasztalja magát, még jobban hízik. A túlsúlya miatt pedig az egészsége, életminősége is folyamatosan romlik, ami tovább taszítja a depresszióba. Ördögi kör ez.

2021. nov. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Hogyne. Még a "barátaim" meg a nálam kövérebbek is. Középiskolában már nem, tényleg a kisebb gyerekek kegyetlenebbek.
2021. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Persze. Gyerekkorban a frontális lebeny még fejletlen, ezért sok gyerek fel sem tudja mérni még a helyzet súlyosságát teljesen természetes okokból fogva. Nyilván meg lehet mondani neki, hogy ne csináld mert nem normális, lehet érzékenyíteni és a normális szülők meg is teszik, de olyan tudatosan, mint mi, nem mintent tudnak belátni, nem mindenbe gondolnak bele, még ha egyébként empatikusak is.


Engem is csúfoltak a rohadásig... Nagyon rossz volt, iskolát is váltottam, aztán elmúlt az az idő, én pedig összeszedtem magam lelkileg és kívül is. Akkor még sok dolog nem ilyen volt, mint amilyen felnőttként.

2021. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekek gonoszak. Az emberi moderált viselkedés csak felnőtt korra változik meg, de az is csak a törvények miatt, mert ha valakibe belekötsz, szekálod, akkor nagy valószínűséggel megütöd a bokád. Egy gyerek a másik gyereket ritkán jelenti fel, max panaszkodik otthon a szülőnek, aki vagy legyint rá, vagy a másik szülővel beszél.


Amúgy a felnőtt emberek egy részének a társadalmi "érzékenysége" is csak addig terjed, amíg a szabályok keretei közé van szorítva és büntetés jár a kihágásért. Amint leveszik róluk a kezüket, azonnal fosztogatnak. Gondolj csak a sok katasztrófa filmre. (Minden viccnek van alapja.)


Szóval igen, a kövér gyerekeket szekálják. A felnőttek is arra gondolnak, hogy de rohadt kövér az a gyerek, csak nem mondják ki.

2021. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Hogyne. Osztálytársak, évfolyamtársak, olykor egy-két tanár is megjegyzést tett rám anno az általános iskolában. Mondjuk annyi pozitívum volt benne, hogy rájöttek kik a barátaim.
2021. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

"A felnőttek is arra gondolnak, hogy de rohadt kövér az a gyerek, csak nem mondják ki."


Egyszer olyan 10 évesek lehettünk, a barátnőm anyukája vitt minket haza suliból, és láttuk az egyik osztálytársunkat, ahogy állt az utcán. Az a lány úgy nézett ki, mint Shrek kislányban. Nem, nem Fiona, Fiona lányosra van rajzolva. Plusz az arca tele volt bibircsókokkal, mint az öregasszonyoknak. Akkor barátnőm anyukája behunyta a szemét, és elsuttogta, hogy "istenem, de csúnya az a kislány". Én hülyére nevettem magam, mert azelőtt még nem hallottam felnőttet gyerekről így beszélni.

2021. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindig is kövér voltam, rengeteget csúfoltak. Szerencsére felnőttként már nem érdekel ez.
2021. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Kései Sirató ***** válasza:
Sajnos, igaz, igen, a kövér gyerekeket csúfolják és ez első sorban a kövér gyerekek szüleinek a hibája, mert ők tehetnének azért, hogy a gyerekük lefogyjon. Egészséges ételekkel, sporttal lehet ezen változtatni és érdemes is, mert sok betegséget megelőznének ez által.
2021. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
8-as, azért azt sem árt megtanítani a csúfolódóknak, hogy ne legyenek taplók úgy általánosan. Mert mondjuk a szemüvegeseket is csúfolják.
2021. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csúfoltak egy kislányt, hogy digi dagi daganat, stb. tovább már nem emlékszem, de nem ez miatt, hanem emiatt.
2021. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!