Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi fog történni akkor, ha...

Mi fog történni akkor, ha lesz egy negyedik, ötödik, hatodik, huszadik hullám is, amíg világ a világ, korlátozások lesznek, nem lesz utazás, nem lesz vendéglátás, turizmus?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nyárra nem lesz hullám, akkor dolgozunk, mint a hangya, korona szünetel, aztán újra visszaáll minden a mederbe.

Örökre amúgy nem húzhatják a dolgokat, sok mindent olvastam, pl. új fajta munkarendeket is lehetne, hogy nem mindennap lenne nyitva minden, vagy normális digitális oktatás, ha ne adj ég nem lenne vége a dolgoknak...

De ezeket majd meglátjuk. Örökös leállás nem lehet.

2021. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Ez így volt eltervezve. Időszerű volt már ráengedni a népre egy vírust hisz túlnépesedés van.
2021. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Remélem nem lesz már 4. sem, vagy égni fog minden!
2021. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Ez attól függ. Ha az emberek kiállnak majd a szabadságjogaikért, akkor nincs mitől félni. Ellenkező esetben minden elképzelhető, a korlátozásoktól kezdve a RFID chippekig.
2021. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Az oltások állítólag részben védenek a jelenlegi, és az esetleges későbbi mutációk ellen is.

Tehát ez a járvány előbb-utóbb (ha lassan is), le fog csengeni.

2021. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Előbb-utóbb kialakul egyfajta nyájimmunitás az oltások illetve a fertőzések miatt. Az emberek nagy részére elmondható lesz, hogy vagy beoltották vagy átesett magán a betegségen. Igen, tudom, hogy elméletileg mindkettő csak pár hónapra ad védettséget, de akkor is nehéz elképzelni egy olyan szcenáriót, hogy az emberek 80%-a beoltott vagy átesett és mégis továbbra is "tombol" a járvány.

Ha mutációk lesznek, akkor is elindul valamelyik irányba szerintem. Vagy durvább lesz sok, tényleg sok halottal vagy enyhébb, olyasmi, mint az influenza.


Még fél-egy évet el tudok képzelni lezárásokkal, de többet csak akkor, ha újabb vírus szabadul el vagy egyéb háborús, bármilyen parahelyzet lesz.



Azért azt remélem, hogy nem a régi élet fog visszaállni.

Például egyes helyeken simán maradhatna a távoktatás legalább részben, például esti, hétvégi, iskolarendszeren kívüli OKJ-k, esti, levelezős, egyetemi szakok ahol speckó felszerelés se kell, gyakorlat sincs.

A home office is maradhatna, a csapatok összetartása érdekében heti 1 vagy 2 közelező irodai nap untig elegendő lenne.


Ezzel kevésbé zsúfolt tömegközlekedés, kevésbé telített utak lennének, az emberek pedig hihetetlenül sok időt nyernének, amit alvásra, sportra, barátokra, családra, énidőre lehetne használni. A termelés is maradhatna lassabb, az államok feladata legyen, hogy így is munkát adnak az embereknek - pl 6 órás munkanap és több dolgozó vagy bármi...

2021. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

#6

Én azt gondolom, hogy átalakul az élet. A digitalizáció felgyorsult, már nem lesz ördögtől való a távoli munkavégzés vagy a virtuális konferencia/konzultáció sem.


Amúgy is nagy kérdés az alapjövedelemé, ami a sok automatizálás miatt már egy évtizede téma, és előbb-utóbb szükség is lesz rá. Vagy pedig a rövidített munkaidőkre (ahogy írod), kedvezményesebb adózással mondjuk.

2021. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Csak az egyszeri munkás kénytelen bemenni a gyárba, mert egy gép nem takarítja ki magát, nem szereli át magát sem alapanyagot nem tud magába tölteni stb.. Vicc a digitalizálás. Amúgy jön egy napszél és mindenkit hazavág. Az ellen tényleg nincs védelem, nem ment meg tőle egy oltás.

Matematikailag az emberiség 80 százaléka átesett a koronavírus fertőzésen, igy a nyájimmunitás már rég él! De milyen szép szó ez a nyáj, és ezt igy nevezzük, mekkora birka az ember.

2021. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

#8

Most még nem, de a robotizáció fejlődik. Lassan éjjel-nappal takarítani fogják egymást, gondoskodnak az alapanyagról, vagy pedig a munkás távolról fogja irányítani VPN-en keresztül.

2021. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

LoneBeast


Amikor írtam a távoktatásról és a home office-ról, már előre sejtettem, hogy lesz valaki, aki azért, mert az ő munkája olyan, ami nem végezhető otthonról, kvázi "elvárja", hogy a többi ember is járjon be a munkahelyére, kvázi szolidaritásból.


# 9


Én remélem, hogy előbb jön el az, hogy azért kell alapjövedelem, mert a termelés mértékét tizedére csökkentették. Egy kérdésnél egy magát húdeokosnak tartó emberke kétszer is közölte, hogy pszichológiai problémáim vannak (:D), de mégis az a helyzet, hogy 2020-ban, amikor lelassult a termelés-fogyasztás, hetekkel később volt a túllövés napja.

2021. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!