Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A 90-es években is későn...

A 90-es években is későn feküdtek le az emberek, de akkor mit csináltak? Vagy a kevesebb otthoni lehetőség miatt többet aludtak?

Figyelt kérdés

Mióta van internet, már okostelefon előtt is, órákig ültünk a gép előtt, de régebben, mikor nem volt net, és a tv-ben is kevesebb csatorna volt, az emberek ugyanígy kialvatlanok voltak, vagy akkor le tudtak feküdni időben? Pl. egy 1995-ben 25 éves, már munkába járó ember mit csinált mondjuk kedd este 11-kor. Netezni még nem, tévét nézhetett de nem volt sok csatorna, könyvet feltételezem ugyanúgy nem olvastak régen sem, mint most, szóval esetleg aludhattak hamarabb. Vagy csak álmatlanul fetrengtek?

Tehát ha valaki 70-es években, legkésőbb 80-as évek elején született, akkor ez neki hogy nézett ki.


Vagy tényleg érdekelne, hogy nézett ki régebben az egyetemi kollégiumi élet, mikor nem lehetett órákról hazamenve egész nap netezni, mert nem volt. Nagyobb volt a társasági élet, netán több volt a városba kimászkálás?


28F


2019. júl. 27. 20:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Javítok:

Kórház a város szélén..:) ( régen pont fordítva poénkodtunk, és ez maradt meg)

2019. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim tvztek, vhst néztek és rengeteget olvasták, főleg Vavyan Fable, Nemere István, Stephen King meg Leslie L Lawrence könyveket.
2019. júl. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ám más szórakozási forma is a Facebookb*zuláson túl!

Otthoni használatra szánt számítógépek (és konzolok) nagyjából '80 óta léteznek, és tudod, internet nélkül is ám rengeteg dologra lehet használni azt a masinát.

Tévé meg 40-50 éve gyakorlatilag minden háztartásban van, sőt, a '80-as évek végétől egyre gyakoribb volt a videómagnó is. Való igaz, hogy ha nem volt műholdvevőd, akkor csak 2-3 csatorna volt (meg a határ mentén élőknek esetleg ugyanennyi a szomszéd országból), de szubjektív véleményem szerint messze több minőségi műsor volt ezeken, mint most.

2019. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Internet helyett Commodore 64 rengeteg játékkal, nagyon komoly partik voltak.
2019. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

34 éves vagyok, tehát nem sokkal idősebb nálad.

Hacsak tehetem, a mai napig személyesen találkozom a barátaimmal. Pár évig éltem külföldön, akkor valóban inkább Messengeren beszélgettünk, de ez szükségmegoldás volt. A Messengert most is használom, de csak arra hogy egyeztessük a közös programot, a társasági élet nem azon zajlik.

Nem tudom, talán én élek szerencsés környéken, de nálunk estefeléy amikor már nincs olyan meleg, a mai napig megtelnek a közösségi terek, a gyerekeim órákat képesek lent tölteni, a fiam egész este focizik. Elhiszem, hogy mashol talán rosszabb, de ilyen is van, és imádom.

2019. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"A 90-es években is későn feküdtek le az emberek, de akkor mit csináltak?"


A korosztályodat.

2019. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!