Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A 90-es években is későn...

A 90-es években is későn feküdtek le az emberek, de akkor mit csináltak? Vagy a kevesebb otthoni lehetőség miatt többet aludtak?

Figyelt kérdés

Mióta van internet, már okostelefon előtt is, órákig ültünk a gép előtt, de régebben, mikor nem volt net, és a tv-ben is kevesebb csatorna volt, az emberek ugyanígy kialvatlanok voltak, vagy akkor le tudtak feküdni időben? Pl. egy 1995-ben 25 éves, már munkába járó ember mit csinált mondjuk kedd este 11-kor. Netezni még nem, tévét nézhetett de nem volt sok csatorna, könyvet feltételezem ugyanúgy nem olvastak régen sem, mint most, szóval esetleg aludhattak hamarabb. Vagy csak álmatlanul fetrengtek?

Tehát ha valaki 70-es években, legkésőbb 80-as évek elején született, akkor ez neki hogy nézett ki.


Vagy tényleg érdekelne, hogy nézett ki régebben az egyetemi kollégiumi élet, mikor nem lehetett órákról hazamenve egész nap netezni, mert nem volt. Nagyobb volt a társasági élet, netán több volt a városba kimászkálás?


28F


2019. júl. 27. 20:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Videót nézett VHS kazettán, házimunkát végzett, olvasott, nézte a tévét (a 90-es években már volt kábeltévé, HBO is), telefonált, a gyerekével küzdött a lecke felett, szóval ki mit.
2019. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem azért fekütt le akkor is és most is későn mert sokáig dolgozik.
2019. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
#1: este 10-kor leckézett a gyerekkel? :D Telefonálni este 11-kor, pláne házimunka? :D VHS nekünk is volt, bár olyan sok kazettánk nem. Meg inkább felvettünk filmeket, és unalomig nézegettük újra és újra.
2019. júl. 27. 20:25
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

1995-ben én 23 éves voltam.

Kedden este 11 órakor már ágyban voltam, mert másnap fél 5-kor keltem, hogy dolgozni menjek.

Régen hétvégente ha nem kellett dolgozni sok programom volt.

Bármily meglepő lesz, de könyvárba jártunk, mert sokat olvastunk. Személyes találkozások voltak barátokkal, haverokkal, és együtt beszélgettünk, élveztük egymás társaságát. Kőbányai panellányként sokszor 20-30-an is összejöttünk a parkban egy pályán ahol dumálgattunk, a fiúk fociztak, mi lányok tollasoztunk stb. Ilyenkor alakultak ki nagy barátságok, szerelmek is. VAgy mindig voltak nyáron hétvégén házibulik. Mindig volt program. Hétköznapunk inkább a munkára összpontosult.

2019. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben más volt, a 90-es években mindenki táncolt..." :D


Annak idején, aki nem feküdt korán esténként, azok vagy tv-ztek, vagy "összejártak". Én akkor voltam tizenéves. Összejöttünk a barátokkal, barátnőkkel bárhol. Egy presszóban, valamilyen klubhelyiségben, moziban, vagy csak egy parkban. Dumáltunk, röhögtünk, szerintem akkor komolyabb baráti társaságok voltak, mint manapság. A huszonévesek ugyanezeket csinálták akkoriban. Még a szüleim is gyakran a saját korosztályukkal.

Sőt, mondok valami furát, legtöbbször még csak tudatmódosító sem kellett a jó hangulathoz. Bárcsak visszamehetnék abba a korba...

2019. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és még valami, ha kisebb településen éltél, akkor megfigyelhető volt, hogy péntek este kihalt a környék, mert mindenki a Dallas-t nézte. :D
2019. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#4: és ez szerinted is megszűnt az internettel, vagy ti most is ilyenek vagytok? Vagy ha látod most a panelt, akkor vannak-e hasonló fiatal társaságok, akik lehet, hogy nyomkodják az okostelefont, de ott vannak 20-an a parkban.
2019. júl. 27. 20:55
 8/26 A kérdező kommentje:
Kistelepülésen éltem, nálunk óriási focik mentek pénteken a focipályán, volt ott nagypálya, meg beton kézipálya, és mindenhol. Mára ebből semmi nem maradt, egyszerűen üres az egész.
2019. júl. 27. 20:58
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes kérdés!😮🤔
2019. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

1995-ben egyetmista voltam. Esténként mi egymással beszélgettünk, kártyáztunk, filmet néztünk és próbáltam befűzni a csajokat a kollégiumban. Net helyett mi inkább a személyesen beszélgettünk. Esténként azért néha tanultam a zh-kra is.

Hétköznap kedden egy egyetemi buliban míg péntek este kolibuliban voltam. Minden harmadik hétvégén hazautaztam a szüleimhez vidékre. Mindig volt mit csinálni mert a családnak földjei voltak.

2019. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!