Egy tantárgynál, egy kurzusnál vagy egy gyakorlantnál a kezdetekben a jobb, ha minden tanuló egyesével bemutatkozik vagy inkább csak az szólal meg a kezdetetktől fogva, aki szeretne?
Melyik a jobb?
- Ha megjön a tanár és azt mondja, hogy mutatkozzon be a gyerek és utána szépen mindenki sorban mutatkozzon be?
- Vagy inkább ha a tanár csak 1-2 embert hallgat meg azokat, akiket jelentkeznek?
Azért lennék kíváncsi, mert hallottam valakitől, hogy ő utálta azt, ha körbemennek, mert általában gyomorgörcsben ült amíg rákerült a sor, de azt se szerette, amikor a tanár csak a jelentkezőket szólította fel és a nem jelenkezőket nem beszéltette, mert mindig félt megszólalni magától.
Mi szokott jobb lenni a fenti két opció között? Illetve, ha egyik sem, ilyen alternatíva van?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Egyetemen sosem kellett ilyet! Hála az égnek, tök kellemetlen meg ciki. Felnőttként volt/van benne részem, nagyobb projekt megbeszéléseken, ahol sok a külsős...
Egyik sem jó számomra, amit leírtál.
Kis csoportban úgyis megismerik egymást az emberek, 300at meg felesleges végigkérdezni.
Én is utálom, amikor körbe megyünk, és mindenki egyesével... Hideg ráz tőle, a gyomrom meg végig görcsben van. Azt se szeretem, ha úgy szólítanak fel, hogy nem jelentkezem. Ha tudom, jelentkezem, ha nem, akkor nem.
Szerintem az a legjobb, ha azokat szólítod fel és beszélteted, aki jelentkeznek, és nincs ilyen bajuk, a visszahúzódókkal pedig külön, szünetben beszélsz pár szót. Ha mindenki nevét szeretnéd tudni, csináltass velük névtáblákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!