Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozóra hívtam...

Osztálytalálkozóra hívtam osztálytársamat aki 8 éve halott-mit mondhattam volna a telefonban zéró felkészülési idővel azonnal?

Figyelt kérdés

Egyre ezen az eseten pörög az agyam. 10 éves osztálytalálkozót szerveztünk páran. Gimis osztálytalálkozó. Volt egy osztálytársam akivel kb akkor beszéltem utoljára mikor érettségiztünk azóta nem is láttam. Nem volt semmi más elérhetősége csak egy vezetékes szám. Felhívtam az apja vette fel. Mondtam ki vagyok és kivel szeretnék beszélni. Csönd a telefonban majd egy halk kérdés: mikor beszélt vele utoljára? Én meg mit se sejtve kedélyes dumcsizó modorban válaszolok hogy hát jó pár éve annak még akkor mikor érettségiztünk és egyetemre készült. Újabb csönd. Majd az apja mondja: 8 éve meghalt. Motorbaleset.

Én meg ott állok hogy most mit mondjak erre. Majd mondtam részvétem, elnézést hogy zavartam. És marha gyorsan letettem.

Azóta ezen pörgök hogy mit kellett volna mondanom és főleg hogy kellett volna.

Vagy ez ennyi kb ennyit mondhattam mást nem is? Így 8 év után?

Ja és azóta megvolt az osztálytalálkozó és nem csak én nem tudtam róla hanem senki.


2017. jan. 24. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ha úgy érzed, felhivhatod újra azt a vezetékes számot.Ii
2017. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Clay Morrow ***** válasza:
81%
Szerintem kár ezen pörögnöd, gondolom hirtelen lesokkolt, bár így is helyesen cselekedtél. Részvétet nyilvánítottál és ha már jó ideje elhunyt, nem kéne már piszkálódnod, lehet feltépsz egy régi sebet.
2017. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Illetve ennyit, amit mondtál is, hogy részvéted és sajnálod.

Ne rágódj ezen, nem tudhattad, hogy meghalt. Nem csináltál semmi rosszat.

2017. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen megoldottad. Ők sem akartak szerintem kérdésekre válaszolgatni ezzel kapcsolatban, és így neked is kínos lett volna. Tökéletesen cselekedtél szerintem.
2017. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj rajta. Az ember ilyenkor úgy lefagy, hogy még jó, ha meg tud szólalni. Persze, hogy válaszoltál a mikor látta utoljára kérdésre, hát nem tudhattad. Nyilván megrázott, azért agyalsz rajta, de jól reagáltad le.
2017. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan reagáltad le. Természetes, hogy a részvétnyilvánításra a jelzőkkel leggazdagabban díszített, legudvariasabb körmondataid nem készíted elő egy sima telefonáláskor.
2017. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent jól csináltál.

Ne rugózz ezen tovább!

2017. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!